Alparslan Kuytul Hocaefendinin Telefon Görüşmeleri Neden Yasaklandı?

0

Avukat Adem Tural’dan Skandal Gerekçe İle İlgili Açıklama

Avukat Adem Tural twitter hesabından, müvekkili Alparslan Kuytul Hocanın telefon görüş hakkının süresiz engellenmesi kararına sunulan gerekçeyi paylaştı. Duyanı şok eden gerekçe, “iftiranın dozunu yine kaçırmışlar” yorumlarına sebep oldu. İşte ayrıntılar:

SİLAHLI SUÇ ÖRGÜTÜ MÜ(!)

Twitter hesabından, Alparslan Hocanın ailesiyle yaptığı telefon görüş hakkının engellenmesine sebep olarak gösterilen gerekçeyi paylaşan Tural,
görüş hakkı” örgüt üyelerine mesaj vererek, propaganda yaparak örgüt üyelerini yönlendirdiği” gerekçesiyle yasaklanmıştır” denildiğini aktardı.

Bu skandal yasaklama kararının ise CGTİH tüzüğün “Suç işlemek amacıyla kurulan silahlı örgütün yöneticiliğini yapmaya devam eden… kurum içi veya dışındaki kişilere talimat veya mesaj veren hükümlülere telefon görüşmesi hiçbir şekilde yaptırılmaz.” şeklindeki maddesine dayandırıldığını belirten Tural, kararın bu maddeye dayandırılamayacağını gerekçeleri ile açıkladı.

BU KISITLAMA KARARI TAM BİR FİYASKO!

Bolu Cezaevi Müdürlüğünün yasaklamaya getirdiği gerekçede geçen “Silahlı örgüt” hususunu eleştiren Tural, Alparslan Hoca’nın silahlı örgütten yargılanmadığını ve bu kısıtlama kararının tam bir fiyasko olduğunu ifade etti.

Ayrıca 5275 sayılı kanunun 115.maddesini de hatırlatan Tural, tutukluların telefon görüş haklarını kısıtlama yetkisi yargılandığı mahkemelere ait olduğunu belirterek 10 dakikalık telefon görüşmesine dahi tahammül edilemiyor yazık” dedi.

Alparslan Kuytul Hocaefendinin Konuyla İlgili Savunmasının Tamamını Okumak İçin Tıklayınız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here