Cezaevi Telefon Görüşmeleri – 46 – 31 Mayıs 2019

0

8 Şubat 2018 tarihinden beri haksız bir şekilde Bolu F Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendinin, 31 Mayıs 2019 tarihinde ailesi ile yapmış olduğu telefon görüşmesinin ses kaydı yayında…

Alo Selamun Aleyküm Ben Alparslan Kuytul…

Nasılsın çok şükür hamdolsun biz de iyiyiz. Annem nasıl, çocuklar nasıl? İyi…

ALPARSLAN KUYTUL HOCAEFENDİ’DEN İTİKAFA DAİR

Ben itikafla ilgili bir şey söylemek istiyorum. Şuanda herhalde arkadaşlar itikafta, o vesileyle şunu söylemek istiyorum. Yaklaşık 20 yıldır diriltmeye ve Müslümanlara hatırlatmaya çalıştığımız itikaf sünnetini 2 yıldır ben olmasam da devam ettirdiğiniz için erkek-kadın bütün kardeşlerimi tebrik ediyorum. Ben olmasam da bütün hayırlı hizmetlerimizi devam ettirdiğiniz için sizlerle gurur duyuyorum. Zindana atılmamın bir hikmeti de yokluğumda arkadaşların devam etmeyi öğrenmeleri ve her şeyi benden beklemeyi bırakıp sorumluluklarını yerine getirmeleri ve her birinin ciğeri yanık ateşli bir İslam davetçisine dönüşmesidir. Şerefli Tevhid sancağını taşımaya layık hareket önde gelenleri şehit edilse ya da zindana atılsa da mücadeleye devam eden bir harekettir. Bunu başardı arkadaşlar, Elhamdülillah Rabbimin yardımıyla yönlendirmesiyle. Ondan dolayı Allah’a hamd ediyorum. Ben olmayınca bırakmadılar itikafa bile devam ettiler. Bu gerçekten birçok kimseye nasip olmayan bir nimettir. Rabbim itikafınızı kabul etsin sadece itikaf sevabı değil önemli ama unutulmuş bir sünneti ihya ettiğiniz, dirilttiğiniz için 100 şehit sevabı ile hepinizi mükafatlandırsın. İtikaftan hakkı ile istifade edebilmenizi nasip etsin. İtikaflarınız vesilesiyle bizim buradaki tutsaklığımızı da itikaf gibi kabul etsin.

ALPARSLAN KUYTUL HOCAEFENDİ’NİN BOLU CEZAEVİNDEN KADİR GECESİ MESAJI

Bugün Kadir Gecesi değil mi? Bu geceyi şerefli, Kadri kıymeti büyük gece yapan bu gecede Kur’an’ın inmesi veya inmeye başlamasıdır. Kadir gecesinin kadrini kıymetini bilmek Kur’an’a değer verip onu okumakla anlamakla yaşamakla ve hayatımıza hakim kılmakla olur. Kur’an medeniyetinden uzaklaşan hatta Kur’an’ın hükümlerini insani ve ahlaki değerlerini reddedip başka medeniyetlerin peşine düşenler bu gece yine şuursuzca Kadir gecesini kutlayacaklar. Anlamadan Kadir gecesinin manasına dikkat etmeden yine bilindik şeyler yapacaklar, güzel ilahiler dinleyecekler sonra da mutlu bir şekilde evlerine gidecekler. Bu geceyi böyle kadri kıymeti büyük yapan nedir üzerinde kafa yormayacaklar. Bu şekilde devam ettiğimiz müddetçe kurtuluşumuz mümkün değil.

Her Kadir Gecesi’nde insan Kur’an’ın dünyaya kattıklarını tekrardan hatırlamalı ve konuşanlar bununla ilgili konuşmalı insanları uyutmamalı. Bir ülkede ya da bir dünyada yani Kur’anın hükümlerinden uzaklaşılmış Kur’an medeniyetinden uzaklaşılmış Kur’anın insani ve ahlaki değerlerinden uzaklaşılmış tamamen kullara kulluk yapılıyor. İnsanların dediği oluyor Allah’ın dediği olmuyor. Böyle bir ortamda insanları ilahilerle uyutmak yerine insanlara Kur’an’ın kazandıracağının neler olduğunu Tevhid inancının bu ümmete bu dünyaya neler kazandıracağını sorunları halledeceğini güzel bir dünya meydana getireceğini Kur’an medeniyetini anlatmak lazım. Bunu yapmıyorlar insanları ilahilerle uyutmaya devam ediyorlar. Tabi bundan da İslam düşmanları gayet memnunlar.

Yapılması gereken şey bu gecede Kur’an medeniyeti hatırlamaktır. Mademki Kur’an’ın indiği bu geceyi önemsiyoruz bin Aydan hayırlı diyoruz. Evet 1000 aydan da hayırlı bin yıldan da hayırlı. Neden? Çünkü bu gece İnen Kur’an sayesinde dünya değişti. Bütün zalimlerin saltanatları yıkıldı Kula Kulluk kaldırıldı cahiliye hayatı değişti. Asrı cahiliye asrı saadete dönüştü. yeni bir medeniyet kuruldu Kur’an sayesinde. o yüzden bu gece bin Aydan hayırlı bin yıldan da hayırlı. Böyle bir şeye vesile olduğu İÇİN, Böyle bir gecede yani Kur’an gibi bir kitap indiği için dünyayı değiştirdiği için tarihi değiştirdiği için bin Aydan hayırlı. bu noktaya bakmayanlar sanki Sadece bu gece de kalkıp namaz kılarsak bin Aydan hayırlı ibadet yapmış oluruz gibi düşünüyorlar. Halbuki ayette bu gece bin Aydan hayırlıdır diyor bu gecede yapılan ibadetler bin ayda yapılan ibadetlerden daha hayırlıdır demiyor. Yani bu gecenin kendisi bin aydan hayırlı çünkü dünyaya çok şeyler kattı Kur’an’ın inmesi dünyaya medeniyeti öğretti cahiliye insanını oradan aldı yükseltti kızını toprağa gömen cahilleri aldı büyük insanlar haline getirdi.bedevileri aldı devlet kurdurdu yani kadına Kıymet verilmezdi köleye Kıymet verilmezdi çocuğa Kıymet verilmezdi içki kumar Faizin her türlü pislik vardı ırkçılık vardı adam öldürme vardı Her türlü kötülük vardı insanları o çukurdan aldı yükseltti Bunlar üzerinde Durulmuyor. hiç şuursuzca Kadir Gecesi nedir ne değildir hiç anlamadan ilahiler ile geçiştiriliyor.

ALPARSLAN KUYTUL HOCAEFENDİ’NİN BOLU CEZAEVİNDEN BAYRAM MESAJI

Bir de önümüzde bayram var. Herkesin bayramını tebrik ediyorum. Sizsiz geçireceğim 3. Bayram… Başta annem olmak üzere tüm aile fertlerine bayan-erkek tüm dava kardeşlerimin ve talebelerimin bayramını tebrik ediyorum. Sadece yanlışlara yanlış deme vazifemi yerine getirdiğim için birçok hayırlı hizmetlerimize engel olan ve beni de zindana gönderen zalimler ben ve benim gibi binlerce suçsuz insan zindandayken sevdikleriyle bayramlaşacaklar.

Daha evvel de söylemiştim, Yunus Emre’nin dediği gibi; “Olsun be yaradan yardır. Sanma ki zalimin ettiği kardır. Mazlumun ahı indirir şahı her şeyin bir vakti vardır” Kimsenin yaptığı yanına kalmaz. Onlar bilsin ki kıldıkları namazlar, tuttukları oruçlar yaptıkları zulmün günahını karşılamayacak. Kıldıkları namazlar tuttukları oruçlar onları kul hakkından kurtaramayacak. Riyakar ve lüks iftar sofraları ile kendilerini kurtulamayacaklar. Saltanatınız bitecek ve herkesi her zaman uyutamayacaksınız. Bunu unutmasınlar. İnsanlar bir müddet uyutulur ama sonuna kadar değil mutlaka bir gün birileri onları uyandırır. Kimse uyandırmasa bile Allah uyandırır.

ALPARSLAN KUYTUL HOCAEFENDİ’DEN YARGI REFORMU İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Bir de yargı reformu olacakmış onunla ilgili bir şey söylemek istiyorum. Özgürlükleri genişleteceklermiş, insan haklarına önem vereceklermiş, uzun tutukluluk sürelerini kısaltacaklarmış, uzun süren mahkemeleri daha kısa zamanda halletmeye çalışacaklarmış. Aslında bunlar neyin itirafıdır? Özgürlükleri aşırı derecede kısıtladıklarının, insan hakları, adalet diye bir şey bırakmadıklarının itirafıdır. Demek ki bu konularda ne kadar kötü duruma geldiğimizi kabul ettiler, bu bir itiraftır. Ekonomi kötüye gitmeseydi, yabancı sermayeye ihtiyaç duymasalardı Avrupa’nın bu isteklerini yapmazlardı yazıklar olsun. Eğer oradan böyle bir baskı gelmeseydi ve Türkiye’de ekonomi kötü olmasaydı, kriz olmasaydı bu değişiklikleri yapmayacaklardı. O yüzden Allah Azze ve Celle böyle bir bela, kriz belası verdi. Peygamberimiz de zaten bunun için beddua etmişti Mekke’deki şeylere. Onların yaptığı zulümlere karşı “Ya Rabbi bunlara kıtlık ver kıtlıktan belki anlarlar” demişti. Aynı olay şimdi burada böyle bir durum oldu yani kriz olunca bunlar meseleyi anlamaya, daha doğrusu kriz olunca başkalarının sözlerine dikkat etmeye başladılar. Çünkü artık sermaye gelmiyor kimse artık yatırım yapmıyor. Ama böyle mi olmalıydı? Müslümanız, Allah dediği için adaleti sağlanmalıydık. Allah dediği için hürriyet vermeliydik. Allah dediği için insanlara zulmetmemeliydik.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here