Mısırlı 9 Gencin İdamı Üzerine Furkan Gönüllülerinden Basın Açıklaması

0

Zulümlerin, adaletsizliklerin, hukuksuzlukların günden güne arttığı ve Müslümanların kıyımdan geçirildiği bir dönemde, Furkan gönüllüleri dur durak bilmeden tevhidin hâkim olması Allah’ın yeryüzünde kanun koyucu olarak kabul görmesi ve tevhitle gelen adalet ve özgürlüğün sağlanması için dikkat çekici faaliyetlerine devam ediyor.

Her Pazar günü düzenli olarak yapılan ‘Alparslan Kuytul Hocaefendi ile aynı saatte kitap okuma etkinliği’ bugün de Adana Atatürk parkında yüzlerce Furkan gönüllüsünün katılımıyla gerçekleşti. Etkinlik esnasında Kuranı kerim okundu.

DİYARBAKIR

GAZİANTEP

ANTALYA

KONYA

BİNGÖL

Etkinliğinin ardından öğle namazını eda etmek için Adana Merkez / Sabancı camisine yüründü. Namazın ardından Furkan gönüllüleri, 4 gün önce (20 Şubat 2019) Mısır’da idam edilen 9 gencin ölümünü ve darbeci Sisi yönetiminin zulmünü kınayan bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklaması esnasında, şehit edilen Mısırlı gençleri temsilen, 9 kişi beyaz elbise giyerek şehitlerin fotoğrafları üzerine güller bıraktı.

GAZİANTEP

DORTMUND

ELAZIĞ

Kocaeli

Konya

Manisa


Diyarbakır ‘Batman,Siirt,Mardin

Ayrıca 28 Şubat post modern darbenin yıl dönümü olması hasebiyle Furkan gönüllüleri, tüm darbelere karşı olduklarını vurgulayarak, o dönemde yapılan zulümleri ve 28 Şubat mağdurlarının hala hapishanelerde olduğunu belirttiler.  Ve yine günümüzde yaşanan hukuksuzlukların, İslami kesimlere ve cemaatlere yapılan baskıların , ‘28 Şubat bitmedi! Bin yıl sürecek’ sözlerini hatırlattıklarını ifade ettiler.

Yeni 28 Şubatların yaşanmaması,  dünya üzerinde bulunan tüm İslami camiaların üzerinde ki baskıların sona ermesi ve yeryüzünde Allah’ın hâkimiyetinin gerçekleşmesi için mücadeleye devam edeceklerini ifade ettiler.

Basın açıklamasının ardından Mısır da şehit edilen 9 kardeşimiz adına dualar ederek gıyabında cenaze namazı kıldılar.

Elazığ

GaziantepCEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here