Ömer Faruk Gergerlioğlu’na Hapis Cezası Verilmesinin Onanması Hakkında

0
Gergerlioğlu'na hapis cezası

Alparslan Kuytul Hocaefendi, Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ‘na Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından “terör örgütü propagandası yapma” suçundan verilen hapis cezası hakkında açıklama yaptı. Gergerlioğlu’na hapis cezası olarak 2 yıl 6 ay ceza verilmesinin onaylanması hakkında yaptığı açıklamada; Ömer Faruk Bey’e bu cezayı verenler; “Sen çok fazla insan hakları savunuculuğu yapmaya başladın, herkesi savunmak sana mı düştü. Herkesin iyisi sen misin? Otur oturduğun yerde!” demek istiyorlar. Sayın Gergerlioğlu bu mücadelesinde devam etmelidir. Hakkı savunanlar ceza alırlar.’ dedi.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin “Gündeme İslami Bakış” programındaki konu ile ilgili konuşmasının tamamı ise şu şekilde;

Hakkı Savunanlar Ceza Alır. Bizler Hakkı Savunma Mücadelemizden Vazgeçemeyiz

Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun, bir haberi RT yapmasından dolayı verilen 2 yıl 6 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onanmış.Ömer Faruk Gergerlioğlu’na hapis cezası hangi iddia ile verildi tam bilmiyorum.Sadece bir haberi RT yaptığından dolayı verildi, diye biliyorum. Benim bildiğim kadarıyla bir haber sitesi bir haber yapıyor, Ömer Bey’de bunu RT yapıyor. O haberi yapan siteye dava açılmayıp Ömer Bey’e dava açılıyorsa bunun manası; aslında şahsın kendisi hedef alınmış demektir. Eğer o haber bir suç unsuru taşıyorduysa, o haberi yapanlara da ceza verilmesi gerekmez miydi? Ömer Bey’in RT yaptığı o habere bir soruşturma bile açılmazken Ömer Faruk Bey’e böyle bir hapis cezası kesiliyorsa, şahsı cezalandırılmak ve susturulmak isteniyor demektir.

 Bu onamanın Ömer Bey’in Gara operasyonu ile ilgili açıklamasından sonra olması da oldukça manidardır. Ben kendisine geçmiş olsun diyorum. Dosyasında bir suç unsuru olduğunu sanmıyorum. Bu cezanın onanmasının da siyasi bir karar olduğunu düşünüyorum. Her şey için ‘terör propagandası’ damgasını vuruyorlar ve birçok kimseyi de bu sebeple hapse atıyorlar.

Ömer Faruk Gergerlioğlu, her kesimden insana yapılan haksızlıkları dile getirmek suretiyle insani bir görev yapmaya çalışıyor. Sağ olsun bana yapılan haksızlıkları da dile getirmişti.

Ömer Faruk Bey’e bu cezayı verenler; “Sen çok fazla insan hakları savunuculuğu yapmaya başladın, herkesi savunmak sana mı düştü. Herkesin iyisi sen misin? Otur oturduğun yerde!” demek istiyorlar. Sayın Gergerlioğlu bu mücadelesinde devam etmelidir. Hakkı savunanlar ceza alırlar. Ama bizler hakkı savunma mücadelemizden vazgeçemeyiz.

Ben Hak Namına Konuştum. Yanlışları Eleştirdim, Hepsi Bu!

Benim konuşmalarımda da terör propagandası yoktu. Zaten sonunda beraat ettim. O halde bana terör örgütlerinin propagandasını yapma iftirasını neden attılar? Susturmak için, başka bir şey değil. Ben o örgütlerden değilim ki terör örgütlerinin propagandasını yapayım. Ben hükümeti eleştiriyorum. Diyorlar ki “Senin yaptığın bu eleştiri falan örgütlerin işine gelir. O halde sen onların propagandasını yaptın.” Lafa bakın! Ben hükümetin yanlış politikalarını eleştirdim, o eleştirilerim kimin işine gelirse gelsin, bana ne. Ben onlardan değilim, onlar için de konuşmadım. Ben hak namına konuştum. Sizin yaptığınız yanlışları eleştirdim, hepsi bu! Bundan ötürü nasıl böyle iftiralar atabilirsiniz, nasıl hapse atarsınız? 

Gergerlioğlu’na Hapis Cezası Dosyasında Bir Suç Unsuru Olduğunu Düşünmüyorum!

İftiralarla insanları suçlayan ve hapse atan bir ülke olduğumuz için ben Ömer Bey’in de dosyasında bir suç unsuru olduğunu sanmıyorum. Başıma geldiği için biliyorum. Çünkü bunu her muhalife yapıyorlar.  Bütün muhalifleri susturmak için artık iftira atma yolunu seçiyorlar.Dolayısıyla Gergerlioğlu’na hapis cezası verilmesinin onanmasını yanlış buluyorum. Ve bu onamanın bugün olması da ilginçtir. Birkaç gün önce Gara operasyonu oluyor, Ömer Faruk Gergerlioğlu bununla ilgili birkaç tweet atıyor. “Bu meseleyi çözebilirdiniz, askerleri, polisleri kurtarabilirdiniz, yapmadınız, neden ilgilenmediniz? Biz de aileler de size o kadar başvuru yaptık, hiç alakadar olmadınız” deyince o ceza hemen Yargıtay’da onandı. Neden bir hafta evvel değil de bugün onandı? “Sen böyle konuştuğun için onadık” der gibi bir şey. Bu bir yöntem haline getirildi. Dosyaları bekletiyorlar, onların hoşuna gitmeyen bir şey yaptığınız zaman hemen tasdik ediyorlar, olup-bitiyor. Demokles’in kılıcı gibi sürekli başınızda tutuyorlar. “Konuşma, bak konuşursan senin bu dosyanı onarız ve tekrar hapse girersin” demek istiyorlar.. Nasıl olduğunu anlayabiliyoruz!

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Gergerlioğlu’na hapis cezası istemi hakkındaki soruya verdiği cevabı dinlemek için;

Gündeme İslami Bakış Programını İzlemek İçin Buraya Tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here