Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı: “İslam’a İhanettir!”

0

Alparslan Kuytul Hocaefendi, cuma hasbihal programı esnasında takipçilerinden gelen soruları cevaplandırarak gündeme dair analizlerde bulundu.

Bayramda ülke genelinde sokağa çıkma yasağı ile ilgili sorulan soruya şu şekilde cevap verdi.“Yasak neden bu cumartesi başlıyor? Bu haftasonu sokağa çıkma yasağı yok? Neden bayram günü sokağa çıkma yasağı olacak? Bunu nasıl açıklayabilirler?
AVM’lerin açık olması, futbola bile müsaade edilmesi, bankalarda insanların kuyrukta olması, pazar yerlerinde izdiham, otobüsler de dolmuşlar da izdiham olması, buna göz yumulması ama caminin hala kapalı tutulması nasıl ki çok şey ifade ediyorsa, aynı şekilde Türkiye’nin çok büyük bir kısmında sokağa çıkma yasağı kalkmış olduğu halde eğer bayramda sokağa çıkma yasağı ilan ederlerse bu İslam’a ihanettir. Bu, bayrama, Müslümanlara ihanettir.” diyerek virüs bahanesiyle bir takım derin güçler tarafından islama ve Müslümanların kültürüne ait ne varsa ortadan kaldırılmaya çalışıldığının altını çizdi.

Ayrıca konuşmasında, tedbir alınarak bayram ziyaretlerinin yapılabileceğini ve cuma namazında uygulanan yasağın bir başka şeklinin bayram yasağıyla devam ettirililmek istendiğini vurguladı.

Konuşmanın tamamını okumak için;

Sokağa Çıkma Yasağı İslam’a ve Müslümanlara İhanettir!

Tamamen tuzak olarak değerlendiriyorum. Eğer böyle bir şey yaparlarsa İslam düşmanlarının istediği yapılıyor, demektir. Bayram günü bayram yaptırmayacaklar. Bunun için yapılıyor, demektir.

Neden bu cumartesi, pazar günü sokağa çıkma yasağı yok? Neden bayram günü sokağa çıkma yasağı olacak? Bunu nasıl açıklayabilirler?

AVM’lerin açık olması, futbola bile müsaade edilmesi, bankalarda insanların kuyrukta olması, pazar yerlerinde izdiham, otobüsler de dolmuşlar da izdiham olması, buna göz yumulması ama caminin hala kapalı tutulması nasıl ki çok şey ifade ediyorsa, aynı şekilde Türkiye’nin çok büyük bir kısmında sokağa çıkma yasağı kalkmış olduğu halde eğer bayramda sokağa çıkma yasağı ilan ederlerse bu İslam’a ihanettir. Bu, bayrama, Müslümanlara ihanettir!

Neden bu pazar sokağa çıkma yasağı yok, haftaya bayramda var? İnsanlara dersiniz ki büyüklerin elini öpmeye gittiğiniz zaman öpmeyin, uzaktan bayramlaşın. Ama sokağa çıkma yasağı nedir? Aynı olay camiler için de geçerlidir. Camilerde yan yana durmayın, diyebilirlerdi. Her gün camiler; hocalar tarafından temizlenebilirdi, dezenfekte edilebilirdi. İnsanlara öğretilebilirdi, maske şartı getirilebilirdi.

Önlemleri Alın Camileri Açın!

Ne Diyorsanız, Hangi Önlemi Alıyorsanız Alın ama Camileri Açın! Yalancılığın lüzumu yok, ihanetin de gereği yok. Bu bir ihanettir. Geçmişte camileri ahıra çevirenleri kınıyorlar, siz de tarihe böyle geçiyorsunuz. Virüs bahanesiyle camiler kapalı, Almanya, Amerika bile camileri açtı. İtalya’sı İspanya’sı camileri açtı. Ve orada ölen insan sayısı buranın on katı iken. Türkiye nasıl oluyor da camileri hala açmıyor? Cemaatler, hocalar hala susuyor, kimse konuşmuyor, Diyanet’ten de çıt çıkmıyor. Herkes çok iyi biliyor, bir güç böyle istiyor. O güce teslim olmuş vaziyetteler. Acaba neden teslim olmuş vaziyetteler?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here