Ramazan Ruhunu Evlerimizde Diriltelim!

0

Dünya gündemini bir hayli meşgul eden COVID-19 salgını sebebiyle yaşadığımız karantina süreci, ramazan ayında da devam ediyor. “Evde kal” çağrıları yapılmaya devam edilirken, toplu yapılan ibadetlerin başında gelen Ramazan ayı, bu sene eskisi gibi bütünleştirici fonksiyonunu yerine getiremiyor.

Alınan tedbirler doğrultusunda on bir ayın sultanı Ramazan ayının temel bileşenleri haline gelen mukabele geleneği, teravih namazları ve toplu iftar buluşmaları bu yıl ne yazık ki gerçekleşmiyor.

İlk kez deneyimlediğimiz ve tecrübe etmediğimiz bu süreçte durum böyle iken, Furkan gönüllüleri olarak sizlere, yeni sürecin zorluklarına adaptasyonla birlikte başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan ramazan ayının ruhunu yaşamak ve yaşatmak adına ailece uygulayabileceğiniz bir ramazan programı hazırladık.

Hep birlikte uygulamayı hedeflediğimiz manevi programda, Ramazan ayıyla birlikte yaşanan coşkuyu evlerimizde diriltmeyi ve Ramazan’ın ruhunu yeniden yaşayıp yaşatmayı amaçladık.

Ailenizle Beraber Bereketli Bir Ramazan Geçirebilmeniz İçin Takip Etmeniz Gereken Program Akışı;
• Her sabah Saat 10.00’da hep birlikte Duha namazı kılıyoruz.
• Saat 11.00’ de asırlardır süregelen mukabele geleneğini devam ettirerek ailemizle beraber Kuran-ı Kerim okuyoruz.
• Saat 21.00 de ailemizle birlikte geçmiş günahlarımızın bağışlanmasına vesile olan teravih namazını kılıyoruz.
• Gece saat 03.00’ de Teheccüd namazlarımızı kılıyoruz.
Rabbimiz mübarek bir ay olan Ramazan-ı şerifte, bizlere manevi ramazan programından istifade edebilmeyi, hep birlikte eski ramazanların lezzetini ve bereketini evlerimizde yeniden diriltmeyi nasip eylesin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here