Alparslan Kuytul Hocaefendi 106 Gün Sonra İlk Defa Annesi İle Görüştü

0

96 gündür Bolu F-Tipi kapalı cezaevinde tutuklu yargılanan ayrıca 10 günlük gözaltı süresi ile birlikte 106 gündür ailesinden ayrı olan Alparslan Kuytul Hocaefendi açık görüş günü olması sebebiyle ilk kez 88 yaşındaki annesi ile görüşme imkânı buldu. Ayrıca ziyaretine eşi, çocukları ve kardeşleri de gitti.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 88 yaşındaki annesi, Alparslan Kuytul Hocaefendi ile bugün gerçekleşen açık görüş için Adana’dan Bolu’ya ailesi ve sevenleri tarafından uğurlanarak yola çıktı.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Annesi Bolu’ya Böyle Uğurlandı

Semra Kuytul Hocahanım, Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin duygulu bir şekilde (belki de son kez) annesi ile görüşmek istediğini ve tüm şartları zorlayarak annesini Hocaefendiye götüreceğini ifade etmişti. Semra Kuytul Hocahanım Hocaefendi’nin arzusunu gerçekleştirdi. Hocaefendi’nin 88 yaşındaki oldukça yaşlı ve hasta olan annesi belki de son kez oğlunu görmek için Adana’dan Bolu’ya,  8 saatlik bir yolculuğa uğurlandı. Yolculuk için özel bir araç ve görevli bir hemşire ayarlandığı öğrenildi.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin annesi ve ailesini uğurlamak için evinin önünde büyük bir kalabalığın olduğu gözlemlendi. Anne Besime Kuytul’un evden çıkarıldığı esnada, Hocaefendi ve annesine ithafen yazılan ezginin şiir eşliğinde seslendirilmesi orada bulunanlara duygulu anlar yaşattı. Ardından tekbirler ve sloganlar ile özel olarak hazırlanan araca bindirilen

Hocaefendi’nin annesi ve ailesi, sevenleri tarafından oluşturulan konvoyla şehrin çıkışına kadar uğurlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here