Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Binlerce Seveni Kadir Gecesinde Buluştu!

0

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin binlerce seveni bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesi olması sebebiyle Adana Merkez Parkı’nda iftar programında bir araya geldi.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin binlerce seveni  Kadir gecesi olması sebebiyle Adana Merkez Parkı’nda iftar programında bir araya geldi. İftar programına Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin eşi Semra Kuytul’un da katıldığı görüldü.

Kur’an’ın nazil olduğu şeref ve azimet gecesi olan mübarek Kadir Gecesinde toplanan kalabalık Kur’an-ı Kerim okudu, ‘Ümmeti Muhammedin kurtuluşu için ve suçsuz olduğu halde 123 gündür tecrit uygulanarak kendisi, ailesi ve sevenlerine psikolojik baskı yapılarak cezalandırılan Alparslan Kuytul ve 7 arkadaşının biran önce tahliye edilmesi için’ topluca dua etti.

Ayrıca ilahiler söyleyip, uzun salavatlar getirerek mübarek Kadir Gecesinde manevi bir atmosfer oluşturuldu.

Karanlık gece yüzlerce kişinin telefon fenerlerini açmasıyla aydınlandı.

Kardeşlik ve muhabbet içerisinde geçen programda haksız şekilde 123 gündür Bolu cezaevinde bulunan Alparslan Kuytul Hocaefendi için binlerce seveni taktıkları “Alparslan Kuytul’a ÖZGÜRLÜK” yazan yaka kartları ve atkılarla farkındalık oluşturdu

Takılan atkılar ve edilen dualarla “Alparslan Kuytul’a ÖZGÜRLÜK İSTİYORUZ” mesajı Alparslan Kuytul’un sevenleri ve talebeleri tarafından bir kez daha yinelendi.
Merkez parkta iftar yapan kalabalık salavatlar, ilahiler ve duaların ardından teravih namazını Sabancı Merkez Camii’nde eda etti.

Teravih namazından sonra yine aynı yerde toplanan kalabalık tekrardan salavatlar çekti ve ilahiler söyleyerek manevi atmosfer oluşurdu.

 İşte o iftardan görüntüler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here