Türkiye’de Furkan Vakfı’na Spor Salonları Hâlâ Yasak | Haber-Yorum

0

ÖZGÜR (!) TÜRKİYE’DE FURKAN VAKFI’NA SPOR SALONLARI HÂLÂ YASAK

Başbakan Yardımcısı Türkiye’de özgürlük anlayışından bahsededursun Hükümet, Furkan Vakfı’nın konferansları için Spor Salonları’nı kullanmasına geçerli hiçbir sebep olmaksızın izin vermiyor. İlk olarak geçen yılın Mayıs ayında İstanbul Bağcılar’da yapacağı konferansın bir gün kala iptal edilmesiyle başlayan engelleme, tüm tepkilere rağmen halen devam ediyor. Furkan Vakfı bu yıl Kasım ayından itibaren çeşitli illerde düzenlediği 20 kadar konferansı Spor Salonları’na izin verilmemesi sebebiyle Düğün Salonları’nda yapmak mecburiyetinde kaldı. Bu yıl yapılan konferanslar içinde ilk kez 12 Nisan’da yapılan İzmir Konferansı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Bunun sebebi ise, CHP’li İzmir Gaziemir Belediyesi’nin Spor Bakanlığı’na değil de belediyeye ait olması sebebiyle Spor Salonu’nun kullanılmasına izin vermesi…

Furkan Vakfı’nın konferanslarının neden engellendiğiyle ilgili Hükümet tarafından hiçbir resmî açıklama yapılmadı. Edinilen bilgilere göre Hükümet’in Spor Salonları’nı engellemesinin sebebi Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Hükümet’e yönelik eleştirileri… Muhterem Hocaefendi Hükümet’in Irak ve Suriye politikasını eleştirmiş, Recep Tayyip Erdoğan’ın Mısır, Tunus ve Libya’ya giderek laikliği tavsiye etmesini tenkit etmiş ve 1150 odalık sarayını kınamıştı. Muhterem Hocaefendi bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Bakan Bey (Spor Bakanı) demiş ki; Hocanız (yani ben) bizi tenkit ediyor. Edebilirim, çünkü bu benim hakkımdır. Ben bir Hoca olarak doğruları konuşmak zorundayım. Benim hiçbir menfaatim yok ve sizin yaltakçınızda değilim. Düşmanınızda değilim, ben sizi kardeşim olarak görüyorum. Etrafınızdakiler menfaatleri gereği her sözünüze “evet” deyip sizi yanlışa sürüklüyorlar. Böyle yapanlar gerçek dostlar değildirler. Ben ise Allah rızası için görevimi yapıyorum.

Her gün “paralel paralel” diyerek bütün cemaatlere düşmanlık havası estirdiniz ve bütün cemaatlere zarar vermeye başladınız. Böyle yaparak İslam düşmanlarını sevindirdiniz. Kur’an-ı Kerim buyuruyor ki; “Bir kavme olan kininiz sizi adaletsizliğe sevk etmesin.”

Sizi Allah rızası için tenkit eden, gerçekleri konuşanların seslerine kulak vermelisiniz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here