Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Sevenlerinden İmza Kampanyası!

0

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin tutukluluğunun 36. gününde, Hocaefendi’nin serbest bırakılması için sevenleri tarafından bir imza kampanyası başlatıldı. Başlatılan imza kampanyası hakkında tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

30 Ocak sabahı şafak operasyonu ile gerçekleştirilen baskında Alparslan Kuytul Hocaefendi ve 24 kişi gözaltına alınmış ve 10 gün boyunca Adana Emniyet Müdürlüğünde gözaltında tutulmuştu.

8 Şubat 2018 tarihinde mahkemeye çıkarılan Alparslan Kuytul  Hocaefendi ve arkadaşlarından, 22’si serbest bırakılırken Hocaefendi ve beraberindeki 4 kişi hakkında haksız bir şekilde tutuklu yargılanma kararı çıkarılmıştı. Mahkemede tutuklu yargılanan Hocaefendi  BOLU F TİPİ kapalı cezaevine, diğer 4 kişi ise İzmir Ödemiş’teki cezaevine gönderilmişti.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin sevenleri, tutuklandığı günden bu yana sosyal medyada yaptıkları paylaşımlar ile tepkilerini ortaya koydular. Yaşanılan bu zor süreç Türkiye gündemine taşındı.

Şimdi de Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin sevenleri tarafından, Hocaefendi’ye özgürlük için “ALPARSLAN KUYTUL SERBEST BIRAKILSIN!”  başlıklı bir imza kampanyası başlatıldı.

İşte imza kampanyasında yer verilen ifadeler:

ALPARSLAN KUYTUL SERBEST BIRAKILSIN!

ALPARSLAN KUYTUL 8 Şubat 2018’de HAKSIZCA tutuklandı!

“Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin suçunu tüm Türkiye biliyor;

DOĞRULARI KORKUSUZCA SÖYLEMEK!

Alparslan Kuytul Hocaefendi şimdiye kadar doğru bildiğini korkusuzca konuşması ile tanınmış hatta bu özelliği sebebi ile çeşitli halk kitleleri tarafından defalarca takdire şayan olmuştur.  Bu vasfı doğrultusunda asla düşmanca olmamak üzere ve vatan millet sevgisi kaynaklı olarak yaşanılan olaylara ve gelişen hadiselere de tepkisini dile getirmiştir.

Alparslan Kuytul, bir şafak operasyonu ile 30 Ocak’ta gözaltına alındı ve 10 gün gözaltında bekletildikten sonra 8 Şubat 2018’de dosyasında tutuklu yargılanmasını gerektirecek bir delil bulunmadığı halde ‘tutuklu yargılanma’ kararı ile cezaevine gönderildi.

Kamuoyunda büyük yankı uyandıran bu operasyon, Alparslan Kuytul’u tanıyan geniş kitleler tarafından doğruları korkusuzca söylediği ve hükümete yönelik haklı tenkitleri sebebiyle gerçekleştirilmiş olarak görüldü.

“Biz hakkı konuşmanın bedelini ödüyoruz. Bugün hakkı söylemeyenler, kıyamette bedel ödeyecekler.”

Alparslan KUYTUL Hocaefendi

Bu tutukluluğun son bulması için kampanyamızı imzalayarak destek olun.

 Not: Kampanyayı imzaladıktan sonra Facebook, Twitter ve mail yoluyla çevrenizdekilere duyurun, daha çok kişinin desteğine ulaşalım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here