SON DURUM | Alparslan Kuytul Hocaefendi 8 Kasım’da Mahkemeye Nereden Katılacak?

0

Alparslan Kuytul Hocaefendi, tutuklu yargılanması için herhangi bir haklı gerekçe gösterilmeksizin 9 buçuk aydır Bolu F Tipi Cezaevi’nde tecrit zulmü altında tutuluyor.

Bolu F Tipi cezaevinde 3 kişilik koğuşta tek başına kalan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 9 ay sonra ilk mahkemesi 8 Kasım’da Adana Yüreğir 11. ağır ceza mahkemesinde görülecek.

Türkiye saatiyle 09.00’da başlayacak.

Yarın görülecek olan mahkemenin adresi şöyle;

Kışla Mahallesi, No: 254, Ege Bagatur Cd, 01370 Yüreğir/Adana 

Adana’da gerçekleşecek olan mahkemeye SEGBİS  (ses ve görüntü nakledilmesi yoluyla bulundukları yerden duruşmaya katılma) yöntemi ile katılacak.

İnternet üzerinden yapılan savunmaların çok sağlıklı olmadığı, seslerin bazı zamanlar kesintiye uğradığı, hatta çoğu zaman boğuk çıktığı bilinmesine rağmen, Hocaefendi’nin bizzat mahkemeye katılmasına müsaade edilmedi.

Aylar sonra zoraki belirlenen mahkemenin uzaktan gerçekleştirileceği haberi, Hocaefendi’nin ailesi başta olmak üzere tüm sevenlerini ve talebelerini üzdü.

Resmi belgelerle (TEM, MİT, VGM, KOM) temizliği ortaya çıkan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin yüzbinlerce seveni 8 Kasım’da yapılacak olan mahkemeden de aklanarak tutuksuz yargılanmasını bekliyor…

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 2. Asıl Mahkemesi Ne Zaman?

272 gündür büyük bir hukuksuzlukla Bolu’da tutuklu yargılanan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin tutuklu yargılandığı davanın 2. mahkemesi ise 22.01.2019 tarihinde Anada 4. Asliye ceza mahkemesinde gerçekleşecek.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin tutuklu yargılanmasını gerektirecek hiçbir bir sebep olmadığını söyleyen avukatı ve 8 Kasım’da gerçekleşecek olan ilk mahkemeden beraat ile beraber tahliye bekliyor.

Sevenleri ve talebeleri Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin beraat ve tahliye edilmesini bekliyor.

8 Kasım’da Alparslan Kuytul Hocaefendi için ADALET istiyoruz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here