Alparslan Kuytul LGBT İftirasına Sert Cevap Verdi : Ey Akit! Bu Kin, Bu Nefret Neden?

0
Alparslan Kuytul LGBT İftirasına Sert Cevap Verdi : Ey Akit! Bu Kin, Bu Nefret Neden?
Alparslan Kuytul LGBT İftirasına Sert Cevap Verdi : Ey Akit! Bu Kin, Bu Nefret Neden?

Bilindiği üzere, Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Boğaziçi üniversitesi eylemleri ile alakalı yaptığı açıklama Yeni Akit gazetesi tarafından çarpıtılarak;  ‘Alparslan Kuytul skandal’  ‘ Alparslan Kuytul lgbt destekçisi olarak safını belli etti’ tarzında başlıklar ile medyaya servis edilmişti. Akit’in algı oluşturmak üzere yaptığı bu yayına sosyal medyada Furkan gönüllüleri tarafından tepki verilmiş ve furkanvakfi.org sitesinden de; “bizim safimiz belli ya sizinki?!” denilerek atılan iftiraya tokat gibi cevap yayınlanmıştı ..

‘ Alparslan Kuytul lgbt destekçisi’ şeklinde bir algı oluşturmaya çalışan Akit’e bir başka cevap da dün gece gündeme islami bakış programında geldi. Her hafta mutad olarak katıldığı programda  açıklama yapan Alparslan Kuytul Hocaefendi lgbt ile ilgili kurduğu cümlenin başka taraflara çekildiğini belirtti. Akit’in ‘ Alparslan Kuytul lgbt destekçisi’ şeklinde oluşturduğu algının tutmadığını ifade eden Hocaefendi; “Benim ne söylediğim meydandadır. O konuşmayı nasıl bu hale getirebildiniz? Bu kadar mı düşmansınız, bu nasıl bir nefret? Dedi. Konuyla ilgili soru cevabın tamamı ise şu şekildedir;

Tüm Sosyal Medya Takipçileri Bilir ki Akit TV Kumpasçı Yönleriyle Bilinir!

Sunucu: Dün itibariyle Yeni Akit gazetesi sizinle ilgili şöyle çarpıtma bir habere imza atıyor: Sizin “ O Gençler ateist olabilir, LGBTİ’ci de olabilir” söyleminizi sanki onların öyle olmasını normal görüyormuşsunuz gibi sanki Alparslan Kuytul LGBT destekçisiymiş gibi yazmışlar. Tüm sosyal medya takipçileri bilir ki  Yeni Akit Gazetesi ve Akit TV kumpasçı yönleriyle biliniyor.

Yeni Akit Gazetesi ve Akit TV’nin haklıdan yana değil her zaman güçlüden yana olduğunu, mevcut duruma göre şekil aldığını gösteren, bazı U dönüşlerini de ifade eden görüntüler var. Bu görüntülerde; Adnan Oktar meselesinde, Fethullah Gülen konusunda, Doğu Perinçek ve Vatan partisi konusunda yine sizinle ilgili konularda da U dönüşleri ortada.

Yeni Akit Kendi içlerinde de belki rahatsız olanlar var. Bir sunucuları “Biz ne hale geldik” diyor. Sunucu, kırpılmış bir video üzerine yaptığı bir yorumu düzeltiyor ve rejiye “Sakin ol Mehmet, niye kızıyorsun?” tarzında bir tepki veriyor. Videonun aslını vermek istiyor ve rejiden nasıl bir uyarı geldiyse, nasıl bir öfke varsa “Sakin ol, niye kızıyorsun?” diyor. Ve videonun aslını vermiyorlar.

Alparslan KUYTUL: Videonun baş kısmında “Alparslan Kuytul ’un sözleri çarpıtıldı, kırpıldı, manası bozuldu” şeklinde bir şeyler söylüyor. Sonra “Onun aslını verelim” diyor. Kendisine rejiden kulaklıkla fısıldıyorlar: “Sen ne yapıyorsun? Saçmalama” diyorlar herhalde, o da “Niye bu kadar çok kızıyorsun, tamam vermiyorsan verme!” diyor.

Sunucu: Konuşmanın aslı verilmeyince kendisi bir şekilde toparlamaya çalışıyor. Bu da aslında Akit TV sunucusunun itirafı… “Biz ne hale geldik, eskiden bunu Doğan Medya yapardı.” diyor.  Bu video internette var, Furkan TV’de de paylaşılacak.

Alparslan KUYTUL: Ben o sunucunun bu konuşmadan sonra Akit TV’de çalışabildiğini zannetmiyorum. İyi niyetli ve doğruya taraftar bir insan olduğu belli. Benimle ilgili o kırpılan videoları görmüş, aslını da izleyince meseleyi anlamış, bana yapılan haksızlığı ve iftirayı da anlamış, bu durumu düzeltmek isteyen iyi niyetli bir insan. Ama herhalde böyle bir insan oradan kovulmuştur, diye tahmin ediyorum.

Sunucu: Hocam, özellikle size yönelik oluşturulmak istenen bu algı ( Alparslan Kuytul LGBT  iftirası ) konusunda ne söylemek istersiniz?

Alparslan Kuytul LGBT Destekçisi Diyen Akit’e: ‘O Konuşmayı Nasıl Bu Hale Getirebildiniz!’

Alparslan KUYTUL: Vallahi ne söyleyeceğimi bilemiyorum. İnsanlar bu kadar mı iğrençleşirler? İnsan utanır. Ben bir Müslümanım, ben bir hocayım, saçım sakalım bu davaya hizmet etme yolunda ağardı. İnsan bir insana bu kadar yapar mı? Benim “Bir genç ateist olabilir, LGBTİ’ci olabilir, caizdir” manasında bir söz söylemem mümkün mü? Benim ne söylediğim meydandadır. O konuşmayı nasıl bu hale getirebildiniz? Bu kadar mı düşmansınız, bu nasıl bir nefret? Bu nasıl bir karakter, anlamak mümkün değil. Bunların bu yaptıklarını gören insanlar, artık İslam’dan nefret ediyor. Bana bunu yapanlar başkalarına daha neler yapıyorlardır. Bunların verdiği habere hiç güvenilmez.

Boğaziçi’ndeki Eyleme katılan kişiler farklı görüşten olabilir cümlesini Alparslan Kuytul lgbt destekçisi oldu şeklinde lanse ettiler!

Benim daha önceki açıklamamda söylemek istediğim;Boğaziçi eylemlerine solcular da katılmış, ateistler de katılmış, DHKP-C’liler, LGBT de katılmış olabilir. Onlar katılmışsa katılmış. Ortada bir eylem varsa, onu destekleyenler hangi görüşten olursa olsun, katılabilir.” Benim söylediğim buydu. Yoksa “Ateist olunabilir, LGBT’ci olunabilir, caiz görülebilir” tarzında bir şey söylemem mümkün müdür? Ateizmin küfür olduğunu, LGBT ‘nin haram olduğunu anlatmama bile gerek yok. Bu herkesin bildiği bir şey ve benim onlarla ilgili daha evvel verdiğim birçok cevaplar var. Bu durumu vicdanınız nasıl kabul ediyor?

Akit’in Alparslan Kuytul Lgbt Destekçisi diye çarpıttığı konuşmanın aslını videodan izleyebilirsiniz.

Ben Sizin Babanızı mı Öldürdüm, Ne Yaptım Size?

Ben senin babanı mı öldürdüm ki sen bana bunu yapıyorsun? Ne diyeceğimi bilemiyorum. Ben baban ile oturup çay içmiştim, babanın senin gibi olduğunu zannetmiyorum. Akit TV’nin sahibi Mustafa Bey’le oturup çay içmiştik. Babası neden bu işe hiç müdahale etmiyor, bilmiyorum. Babasının orada sözü mü geçmiyor, bütün yetki oğluna mı geçmiş? O mu bunu yaptırıyor, yoksa orada birtakım güçlerle iş birliği halinde olan yayın yönetmenleri mi var, derin güçlerin emrinde olan bazı kimseler mi var?

Yeni Akit Gazetesi ve Akit TV sanki birtakım güçlerin emrinde, bir yerlere hizmet ediyor gibi davranıyor. Hiç normal değil. Benim verdiğim cevabın üzerinden kaç gün geçti? 2-3 hafta geçti. Şimdi durduk yere benimle ilgili bu haber neden yapıldı, anlayamıyorum. Üzerinden bu kadar zaman geçmiş ve ben onların kastettiği gibi de söylemedim.

Ortada bir eylem varsa başka görüşten insanlar da katılabilir, onlar katıldı diye bu eylem murdar olmaz. “Şunlar da katıldı, o halde bu eylem gayrimeşru” denilemez. Benim söylediğim buydu. Başkalarına bakıyorum, onları da konuşturmuyorlar; bazı şeyler yapıyorlar ama bana yaptıkları kadar yapmıyorlar.

Alparslan Kuytul LGBT Destekçisi Diyen Akit! BU KİN, BU NEFRET NEDEN?

Ahmet Davutoğlu’na, Cihangir Bey’e de yaptılar, Melek Hanım’a da saygısızlık yaptılar. Ama bana yaptıkları kadar hiç kimseye yapmıyorlar. Ben düşünüyorum, bu kadar nefret Doğu Perinçek ekibinde var. Acaba orada idareci durumunda olan bazı kimseler onların emrinde mi? Bu kadar nefret ancak onlarda var. AKP’lilerde bu kadar nefret olduğunu sanmıyorum. Bu AKP ötesi, Perinçek ekibinin işine benziyor.

Ortada bir eylem var. Ben bu eylemle ilgili konuşuyorum. Orada konu ‘LGBT’ci olmak caiz mi, değil mi?’ değil. Konu: Ortada bir eylem var ve bu eyleme katılanlar var, hepsi bu. Kim katılmışsa katılmış. Bizim yaptığımız eylem meşru bir eylem ama birileri gelmiş katılmış olabilir, benim kastettiğim buydu.

“Olabilir” derken “Ateist olması caiz, olabilir, bir şey olmaz. LGBT’ci olması caiz, olabilir, bir şey olmaz” mı demek istedim ben? Yani o eyleme katılması olabilir, katılmış olabilir, o da gelmiş katılmış, isteyip katılmış olabilir. Bu, o eylemi murdar mı yapacak? Eylem meşruysa meşrudur, değilse değildir zaten. Benim kastettiğim buydu. Vallahi pes! Başka bir şey diyemiyorum.

Ben Mert Adamım, Keşke Düşmanlarım da Mert Olsaydı!

Böyle düşmanlara çattığım için üzgünüm. Ben isterdim ki düşmanlarım da mert olsun. Ben mert adamım, keşke düşmanlarım da mert olsaydı. Mertlere rastlayamadık. Nasıl ki önce konuşmalarımı kırpıyorlardı. Yine aynı, onun benzeri bir şey, eski yönteme geri döndüler. Halbuki o yöntemin başarısız olduğunu gördüler. Bu konuşmaların aslını yayınladık, hepsi elimizde. Aslı yayınlanınca rezil olmuşlardı. Şimdiye kadar videolarımı kırpanlar, şimdi yine aynı yönteme başvurdular. Çok şükür, demek ki ellerinde bir şey yok. Bir şey bulamıyorlar herhalde ki bu iğrenç yöntemlere başvurmak zorunda kalıyorlar.

Ben Allah’a havale ediyorum. Biz Allah’ı sevelim, Allah da bizi sevsin. Allah bizim intikamımızı onlardan alır.

Açıklamayı Video Olarak İzlemek İçin;

Gündeme İslami Bakış Programını İzlemek İçin Buraya Tıklayınız.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin güncel, siyasi, fıkhi, ilmi sorular hakkında vermiş olduğu cevaplara alparslankuytul.com resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz…

Yeni Akit’in Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye İğrenç Lgbt İftirasına Furkan Gönüllülerin cevabı şu şekildedir;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here