Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Merak Edilen Savunma Metni

0

Alparslan Kuytul Hocaefendi 30 Ocak operasyonu sonrası 10 gün gözaltında tutulduktan sonra ilk duruşmaya çıkarılıp delilsiz, mesnedsiz iddialarla suçlanarak hukuksuz bir şekilde tutuklu yargılanmasına karar verildi.

Duruşmada Alpaslan Kuytul Hocaefendi hiç bir terör örgütü ile irtibatı olmadığı halde,  birbirine taban tabana zıt birden fazla terör örgütüne destek olmak gibi mesnedsiz ve hukuksuz bir karar ile yargılandı.

İşte Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin merak edilen o savunma metni;

“DAEŞ Beni Ölümle Tehdit etti, Alakamın Olmadığı Buradan Bellidir.”

Benim herhangi bir örgütle bağlantım yoktur. Silahlı terör örgütü dediğiniz DAEŞ ise beni ölümle tehdit ettiler. 4-5 defa emniyet benden koruma isteyip istemediğimi sordular. DAEŞ’in aleyhinde yıllardan beri konuştuğum için ben “bu DAEŞ denilen şeyin daha evveli yoktur, Amerika’nın kurduğu örgüt olduğunu” dediğim için DwAEŞ beni tehdit etti. Bu kayıtlarda var. Ben de koruma istemedim ama DAEŞ ile alakam olmadığı buradan bellidir. Ben DAEŞ ile ilgili Suriye’ye silahlı cihada gitme ile ilgili kaç defa konuşma yaptım, internette hepsi vardır. Bana bundan dolayı kaç kişi tepki gösterdi. Hatta yurtdışı Konferansında Almanya’nın Dortmund şehrinde bana cihadın aleyhinde neden konuştuğumuzu söylediler. ‘Siz silahlı örgüt taraftarı mısınız?’ diye sordum, yok dediler. Beni kaç yerde onları desteklemeye teşvik edecek böyle şeyler yaptılar. Bunun tuzak olduğunu düşünüyorum. Onların lehine konuşmam yönünde çok baskı yapıldı, isterseniz hepsini sunmaya hazırım. Benim yıllardan beri yaptığım konuşmalar internette vardır, linkleri ve özetleri ile birlikte size takdim edebiliriz.

Tüm Türkiye Alkışlarken Ben Onları Tenkit Ediyordum

FETÖ dediğiniz yapılanmayı benim 35 yıldır kaç defa tenkit ettiğimi ancak Allah bilir. İnternette bunlarda vardır. Ben bunları oldu bitti tenkit ettim. Hatta o konuşmaları bakarsanız 1998 yılında “Allah’ın tokadını yiyeceksiniz sevenleriniz kalmayacak, gönüllerde yeriniz kalmayacak. Çünkü dine zarar veriyorsunuz.” diyordum tüm Türkiye alkışlarken ben onları tenkit ediyordum. Cumhurbaşkanımız bile onu Türkçe Olimpiyatlarında Türkiye’ye davet ederken ben onları tenkit etmiştim. Hatta onların birtakım baş komiserleri falan beni emniyete çağırmıştı.

Selahattin Demirtaş’a “Bu Senin Alnında Kara Bir Leke Olarak Kalacaktır” dedim

PKK ile ilgili; ben onlarla kaç defa konuştum ve bundan dolayı arkadaşlarımız yurt dışında tehdit aldılar. Danimarka’daki arkadaşlar oranın PKK’sı tarafından tehdit edildiler. ‘Senin hocan bize terörist diyor’ dediler. O zaman da takside 4 kişiyi öldürmüşlerdi ben o zaman ‘bu terör değilse terör nedir?’ dedim. Selahattin Demirtaş 6-7 Ekim olaylarında herkesi sokağa davet ettiğinde ben o zaman “bu senin alnında kara bir leke olarak kalacaktır” dedim. Bunların hepsi internette vardır. Benim sorunum, ben uzun konuşuyorum benim konuşmamı kırpıyorlar. Bir de ben öyle demişim gibi başlık atmaktadırlar. Ben Demirtaş’la ilgili kendi tabanına güzel hitap ediyor şeklinde laflar etmiştim. Evet ama ben onunla ilgili birtakım şeyler söyledim o konuşmamı alıyorlar beni onlara tarafmışım gibi gösteriyorlar. Ben onlara bir defa oy vermiş değilim. Ben onlardan olanlara; “bir hakkınız varsa hakkınızı arayabilirsiniz, hakkınızı ararken asker, polis, sivil vatandaş öldüremezsiniz. Böyle bir şey caiz olamaz. Siz hakkınızı arıyorsanız insani yollarla arayın. Siz insan öldürerek hak arıyorsunuz bu caiz değildir.” diye kaç defa söyledim. Bundan 25 sene önce doğulu bir hoca bana 70 tane İslam devleti var. Bunlar caizse 71 niye caiz olmasın demişti. Ben de ona: “Senin bu konuşman Müslüman konuşması değil, Müslüman dediğin 70’i 68’i indirmenin yolunu arar. Mümkünse bir yapmaya çalışır, sen ise 71 fetvasını veriyorsun ve ona fetva bulmaya çalışıyorsun” dedim. Silahlı terör örgütü denilen PKK ise ben onlarla ilgili kaç defa konuşma yaptım, “Bu terördür.” demişimdir.

 Alpaslan Kuytul Hocaefendi’nin ve kurucusu olduğu Furkan  Vakfı’nın hiç bir terör örgütü ile irtibatı olmadığı halde 30 Ocak operasyonu itibariyle tutuklanmasından itibaren kendisine birbirine taban tabana zıt birden fazla terör örgütüne destek olma iddiası gibi hukuka aykırı bir karar verildi. Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin söylemleri ve yaşantısıyla tertemiz olduğu apaçık ortada olduğu gibi ve buna tüm halkımız şahit olduğu gibi MİT raporları ile de bu gerçek bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Furkan Vakfı ve Alparslan Kuytul Hocaefendi’yi Aklayan Emniyetin Belgelerine Ulaşmak İçin Tıklayınız:

https://alparslankuytul.com/2018/furkan-vakfi-ve-alparslan-kuytul-hocaefendiyi-aklayan-emniyetin-belgelerine-ulasmak-icin.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here