Adana’da Alparslan Kuytul’a Özgürlük İçin Büyük Yürüyüş!

0

Alparslan Kuytul Hocaefendinin 22 Ağustos’ta gerçekleşecek olan mahkemesine 4 gün kala, Furkan gönüllüleri, her gün farklı bir etkinlik ile tahliye taleplerini gündeme getiriyor. 

Furkan gönüllüleri tarafından gerçekleştirilen  ‘dev özgürlük yürüyüşü’, bugün Adana’da polis müdahalesine rağmen gerçekleşti.

7’den 70’e yüzlerce kişinin katılımıyla  gerçekleştirilen büyük özgürlük yürüyüşünde kilometrelerce uzunlukta insan koridorları oluştu.  Adana’nın en işlek yerlerinde diğer yayaların geçişlerini engellemeyecek şekilde Alparslan Kuytul Hocaefendiye ve diğer mazlumlara özgürlük- adalet istediler.

Ancak polis, yayaların geçişini engellemeyen ve hiçbir şekilde taşkınlık yapmayan Furkan gönüllülerine yer yer müdahalelerde bulundu.  Biber gazı kullanarak Alparslan Kuytul Hocaefendiye özgürlük isteyen kalabalığı dağıtmak istedi.

Yasal yürüme hakkı ihlal edilmesine rağmen metanetini ve sessizliğini bozmayan Furkan gönüllüleri pasif direnişlerini ortaya koyarak mücadelelerini sürdürmeye devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here