Alparslan Kuytul Hocaefendi Tecrit Günlerini Anlattı

0

663 günlük tutukluluk sonrası 5 Aralık’ta tahliye edilen Alparslan Kuytul Hocaefendi, geçtiğimiz günlerde kendisiyle yapılan söyleşi programında tahliye kararıyla hissettiklerini, operasyon gecesinde yaşananları ve cezaevi hatıralarını anlattı.

Alparslan Kuytul Hocaefendi, yoğun ilgiyle izlenen söyleşi programında, sunucunun “Aslında merak ettiğimiz bir şey de Ali kardeşimiz, yanınıza geldiğinde tecrit bitmiş oldu ne hissettiniz? ” sorusuna “9 ay kadar beraber kalkmış olduk Ali ile… Ali menemen yapıyordu bazen, semaverimiz vardı başkada bir şeyimiz yok, her şeyi; çay,kahve,yemek yapmak istersen kendine böyle basit menemen türü bir şeyleri onunla yapacaksın. Benim böyle şeylerle uğraşacak halim yok. Ali seviyordu bu işleri…” şeklinde cevap verdi.

Tecrit günlerine de değinen Alparslan Kuytul Hocaefendi, “Bütün samimiyetimle söylüyorum gerçekten Allah bana öyle bir genişletti ki o cezaevini, sanki kendi evimdeydim, öyle rahatım… Bir de üst katı vardı. Alt taraf karanlık, mutfak ve banyo var alt tarafta. Üst katta yataklar var. Ben masayı da çıkardım orada okuyordum; aydınlık orası çok güzel. İnsan alışıyor. İlk zamanlar böyle bir avukat gelse onunla biraz sohbet etsem gibi düşünüyordum artık zaman içerisinde hiçbir ihtiyacın kalmıyor. Hatta avukatla görüşürken artık şu dosyaları bitirsek de evime gitsem, eşofmanımı giysem, rahat rahat otursam, kitabımı okusam diyordum. Sanki orası benim evim olmuş artık. Allah’ın isimlerinden biri El Gabit biride El Basit. El Gabit sıkan demek, basit açan… Allah kimi zaman sıkar, kimi zaman açar, bazılarını sıkar, bazılarını açar. İlk aylardan sonra gayet huzurluydum. Kitabımı okuyordum, notlarımı yazıyordum, mahkemeye çalışıyordum, tefekkür ediyordum. Zaten günde birkaç saat namaz, zikirle geçiyor. Yani çok mu özendirdim sizi ne yaptım? Bu kadar özendirmiş gibi olmayayım ama gerçekten Allah rahatlatıyor. Allah’a güvenin, Allah’a güvenin O sizi yalnız bırakmaz, siz yeter ki O’na güvenin…” ifadelerini kullandı.

İlgiyle dinlenen söyleşi programının ilgili kısmı şu şekilde:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here