Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Sevenleri Sabah Namazı Sonrası Türkiye Genelinde Çorba Dağıttı!

0

Furkan Gönüllüleri Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 22 Ocak’ta gerçekleşecek olan mahkemesine 2 gün kala Türkiye’nin çeşitli camilerinde bir araya gelip çıkışta halka çorba dağıttılar.

11 aydır haksız bir şekilde tutuklu yargılanan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin talebe ve sevenleri Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinde bir araya gelerek sabah namazını eda etti. Namazın akabinde ellerini semaya kaldıran talebeleri, tüm dünya mazlumları, Ümmet-i Muhammed için ve Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 22 Ocak’ta gerçekleşecek olan mahkemesine siyaset değil adaletin tecelli etmesi adına Rablerine niyazda bulundular.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin talebe ve sevenleri; kardeşlik, birlik ve dayanışmaya katkıda bulunmak, Hocaefendi’nin maruz kaldığı zulme karşı farkındalık oluşturmak amacıyla bugün Adana, Konya, İskenderun, Kahramanmaraş ve Elazığ gibi Türkiye’nin çeşitli camilerinde bir araya gelerek sabah namazında buluştu.

Camilerde bir araya gelen kalabalık gruplar, sabah namazı eda etmelerinin ardından tesbihat, zikir, sohbet ve dua ile etkinliklerine devam ettiler. Manevi atmosfer içerinde gerçekleşen etkinliklerinin sonunda halka çorba dağıttılar.

ADANA/SEYHAN

İSKENDERUN

KONYA

ELAZIĞ

BİNGÖL

KAHRAMANMARAŞ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here