Alparslan Kuytul Hocaefendinin Son Ses Kaydıyla İlgili Furkan Gönüllülerinden Basın Açıklaması

0

604 gündür haksız bir şekilde tutuklu bulunan Alparslan Kuytul Hocaefendiye sevenleri tarafından destek, hız kesmeden devam ediyor.

Her Pazar günü düzenli olarak yapılan ‘Alparslan Kuytul Hocaefendi ile aynı saatte kitap okuma etkinliği’ bugün de Adana Atatürk parkında Furkan gönüllülerinin katılımıyla gerçekleşti.

Furkan gönüllüleri, kitap okuma etkinliğinin ardından, haksız tutukluluğunun uzatılması hakkında basın açıklaması gerçekleştirip, Alparslan Kuytul Hocaefendinin son telefon görüşmesinin metnini okudular.

Basın açıklamasının tamamı;

Kıymetli Kardeşlerim; Bugün 6 Ekim 2019 Pazar.

Ülkemizde hukukun katledildiği bu yıllar, “Zulüm Dönemi” olarak tarihe geçiyor! Bu zulüm döneminde en gür seda ile hakkın savunuculuğunu yapan Alparslan Kuytul Hocaefendi, her zaman mazlumun yanında yer almış zalimin karşısında dik bir duruş sergilemiştir. Cesur Dava Adamı, “Allah’ın Dünyasında Allah’ın Dediği Olmalı” söyleminden asla taviz vermemiştir. İşte, tüm bunlar birilerini rahatsız etmiş olmalı ki 30 Ocak operasyonunu yaptılar!

Rahatsız oldular ki, Hocamızı tecrit zulmüne maruz bıraktılar!

Rahatsız oldular ki, Hocamızın 10 dakikalık telefon konuşmasını yasakladılar!

Rahatsız oldular ki yaklaşık 21 aydır Hocamızı zindanda tutuyorlar!

Bütün bu zulümlere rağmen Alparslan Kuytul Hocaefendi, “Onları Rahatsız Ettim. Etmeye Devam edeceğim!” diyerek hakkı yeniden haykırdı.

Muhterem Hocamız diyor ki:

 • Tek gayem, tek hedefim oldu. Gayem: Allah rızası, hedefim: İslam medeniyetine ulaşmaktı. Bunun için topluma öncülük yapacak Öncü Nesiller yetiştirmek lazımdı. Ben onu yapmaya çalıştım ama birileri bundan rahatsız oldu ya da ben birilerini rahatsız ettim.
 • Kendi dediklerinin olmasını isteyenler ben, “Allah’ın dünyasında Allah’ın dediği olmalı” deyince rahatsız oldular!
 • Haramlarla dolu bir hayat tarzını ve batı medeniyetini isteyenler ben, “Biz medeniyetimize dönüyoruz” deyince rahatsız oldular!
 • Irk esasına dayalı ulus devleti isteyenler ben, “Ümmet olmalıyız. Müminler kardeştir ve bir ümmettir” deyince rahatsız oldular!
 • Kitleleri kendilerine itaat ettirenler ben, “Kullara değil Allah’a itaat etmeliyiz.” deyince rahatsız oldular!
 • Her haksızlığa ve haramlara sessiz kalan Müslüman modelini isteyenler ben, haksızlıklara, zulümlere ve haramlara karşı çıkınca rahatsız oldular!
 • Siyasetlerini eleştirmeyen aksine alkışlayan Müslüman modeli isteyenler, o modeli reddedip siyasetlerini eleştirince rahatsız oldular!
 • Düzenlerini eleştirmeyen, laikliğe razı olan Müslüman modeli isteyenler ben, düzenlerini eleştirince rahatsız oldular!
 • Mevcut durumdan rahatsız olmayan ve muhafazakâr Müslüman modeli isteyenler, ben mevcudu kabul etmeyip muhalefet edince rahatsız oldular!
 • Siyasetten anlamayan, düşünmeyen düşünse de konuşmayan, idarecileri sadece alkışlayan ve onlara dua eden hoca modeli isteyenler yanlış ve haksız siyasetlerini eleştiren bir hoca olmamdan rahatsız oldular!
 • İnsanları hikâyelerle ya da ahlaki birtakım meselelerle uyutan hoca modeli isteyenler ben, davası olan ve yeryüzünde hâkim olmak için gelmiş olan bir din anlatınca rahatsız oldular!
 • Sadece tabiat olaylarını ve gökleri idare eden, idarecilerin işlerine ve siyasetlerine karışmayan, hükümler göndermeyen bir Allah isteyenler tabii ki İslami açıdan siyasetlerini eleştiren bir hoca olmamdan rahatsız oldular!
 • Kendilerine beyat etmemi isteyenler onlara beyat etmeyince çıldırdılar. Önce iftira sonra da zindana attılar. Bana boyun eğdirmek isteyenler dik durmamdan, izzetli bir Müslüman ve onurlu bir insan olmamdan rahatsız oldular!
 • Evet, ben rahatsız ettim, etmeliydim! Uyarma görevimi yerine getirmek zorundaydım.
 • Evet, ben rahatsız ettim ama rahatsız etmek için değil görevimi yerine getirmek için rahatsız ettim. Doğruyu göstermek için rahatsız ettim.
 • Evet, rahatsız ettim ama mazlumları savunmak zorundaydım. Beni dinleselerdi bu kadar hata yapmaz bu kadar günaha girmezlerdi. Dinlemediler, zindana atıp susturmayı tercih ettiler.

Ben sussam talebelerim susmaz, talebelerim sussa hakikat susmaz, Tevhid susmaz… Bunu hesaba katmadılar. Hakikat her zaman üstündür! Ben rahatsız etmeye devam edeceğim…

Bizler de Furkan Gönüllüleri olarak şunun bir kez daha altını çiziyoruz: Geçen süreçteki yoğun baskılara ve artan zulümlere rağmen Hocamızın izinde yürümeye devam edeceğiz.Allah’ın dediği olana kadar, uyutulan toplumu uyandırana kadar, mazlumlar kurtulana kadar, zalimlerin zulmü bitene kadar mücadele edeceğiz.

Hak her zaman üstündür! Rahatsız Etmeye Devam Edeceğiz!

Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here