Alparslan Kuytul’dan: “Nefretin Olduğu Yerde Adalet Olmaz”

0

Alparslan Kuytul Hocaefendi bu hafta yaptığı telefon görüşmesinde ülkedeki adaletsizliklere vurgu yaptı… Büyük bir baskının olduğunu,herkesin konuşması zulümleri anlatması gerektiğini söyleyerek “Ben herkesi konuşmaya davet ediyorum”dedi.

Bu büyük baskının ve yapılan projelerinin ancak bu şekilde duyulacağını ve projelerin de gerçekleşemeyeceğini dile getirdi.

Konuşmanın ilgili kısmı;

Ben büyük bir nefret görüyorum. Nefretin olduğu yerde Adalet olmaz. Bu nefret; Nereden kaynaklanıyor? Neden kaynaklanıyor? Birtakım olaylar bahane ediliyor ama esasında uzun yıllardan beri içinde nefret biriktiren bazı kimseler fırsat buldular. 15 Temmuz’u fırsat bilerek şu anda kendi projelerini gerçekleştiriyorlar.

Hz. Ali (ra) diyor ki; “Bir zulme engel olamıyorsanız onu herkese duyurun.” Hiç olmazsa bunu yapın. Faydası nedir? Faydası; zulmün hızla yayılmasını engeller. Zalimlerin projeleri yarım kalır. Herkesin duyduğunu, anladığını anlarlarsa, onlar da projelerini tam tatbik edemezler.

Eğer bugüne kadar, her zulme uğrayan konuşmuş ve duyurmuş olsaydı. Bu iş bugün, bu noktaya gelmezdi. Şimdi mesela; sadece Kağıthane’deki O yurt mu yıkıldı? Açıklasın cemaat. Kaç tane yurtları yıkıldı? Kaç tanesi kapatıldı? Kaç tane programlar iptal edildi? Başka cemaatlerde açıklasın. Benim bildiklerim var. Hiçbirisi sesini çıkartmıyor. Kütüphanesi kapatılmış, medresesi kapatılmış, yurdu kapatılmış birçok cemaat var ama seslerini çıkartmıyorlar. Sadece bir tane bina yıkıldı gibi… Halbuki yıkılan bir sürü var. Kapatılan bir sürü var. Bir sürü konferans iptal ediliyor. Büyük bir baskı var. Ama konuşmadıkları için bunlar duyulmuyor. Ben herkesi konuşmaya davet ediyorum.

Ses Kaydının Tamamını Dinlemek İçin;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here