Bir Ay Önce TAHLİYE Veren 4. Ağır Ceza Mahkemesinin Ara Duruşma Günü Yarın! TAHLİYE BEKLİYORUZ!

0

Dosya bir kez daha kuruldan geçecek ve tutukluluğa itiraz dilekçemiz de şu anda aynı mahkemede!

Alparslan Hoca 24 Ocakta 4. Ağır ceza mahkemesinin verdiği kararla tahliye edilmiş, ancak 5. Ağır ceza mahkemesinin 25 Ocakta tekrar tutuklanmasına karar vermesi sonucu siyaseten olduğu belli olan bir kararla 24 saat içinde bir kez daha tutuklanarak aynı gün Bolu F Tipi kapalı cezaevine gönderilmişti.

Yeniden tutuklanmasının üzerine Alparslan Kuytul Hocaefendinin avukatı Âdem Tural 6. Ağır Ceza Mahkemesine konu ile ilgili itiraz dilekçesini sundu fakat 6. Ağır Ceza’dan da reddedildi ve 14 Şubat Cuma günü bir kez daha tutukluluğun devamına karar verildi.

Şimdi itiraz dilekçesi bir kez daha 4. Ağır Ceza Mahkemesinde. Geçtiğimiz pazartesi ikinci itiraz dilekçesi 4. ağır ceza mahkemesine sunuldu.

Ayrıca yarın yani 21 Şubat 2019, 4. Ağır ceza mahkemesinin aylık mutat dosya inceleme günü ve tutukluluğa itiraz dilekçesi bu duruşmada incelenmek üzere sunuldu.  Bir ay önce yani 24 Ocakta 6 aylık doysa inceleme ve 3 gün boyunca süren mahkemede; sanıkları, savunmaları ve sunulan delilleri dinleme sonucu Tahliye kararı veren 4. Ağır cezanın vereceği kararı bekliyoruz.

Eğer bu defa 4. Ağır Cezadan bir ay önceki kararın aksine “tutukluluğa devam” kararı çıkarsa bu mahkemenin kendisiyle çelişmesi olmayacak mıdır?

Alparslan Kuytul Hocaefendi tutuklu yargılandığı iki mahkemeden de çıktığı ilk duruşmada TAHLİYE almıştır. 22-23-24 Ocak’ta gerçekleşen son mahkemesinde de Tahliyesinin üzerinden 24 saat bile geçmeden yeniden tutuklanmıştır. Alparslan Kuytul Hocaefendinin şu anda cezaevinde olması konusundaki hukuksuzluk artık iyice günyüzüne çıkmıştır.

Tutuklu yargılandığı her iki mahkemeden de TAHLİYE alan Alparslan Hoca ve Vakıf başkanı Ali Alagöz’ün yarın bir kez daha tahliyesini bekliyoruz.

Tahliye’ye bu kadar yaklaşmışken bu hukuksuzluğun bir an evvel son bulmasını ve Adaletin bir an evvel tecelli etmesini bekliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here