Semra Kuytul’un Bolu Yolculuğu 70. Haftasında!

0

Semra Kuytul, haksız bir şekilde Bolu F Tipi cezaevinde tutuklu bulunan eşi Alparslan Kuytul için 70 haftadır 10 saat süren uzun bir yolculuk yapıyor.

5 çocuk annesi Semra Kuytul Hocahanım, her hafta Alparslan Kuytul Hocaefendi ile görüşmek için Adana – Bolu arası 700 km yol almakta ve Hocaefendinin binlerce talebe ve sevenini bilgilendirmek için önemli bir misyon yüklenmektedir.

Semra Kuytul Hocahanımın, 8 şubat 2018 tutukluluk tarihi itibariyle kimi zaman çocuklarıyla kimi zaman Hocaefendi’nin akrabalarlarıyla almış olduğu bu uzun ve zahmetli yolculuk, bu hafta itibariyle 70. Haftaya ulaştı.

Birçok tutuklunun, yaşadığı şehirden, ailesinden ve akrabalarından yüzlerce kilometre uzaklıkta tutukluluğunun sürdürülmesi, sadece kendisinin değil yakınlarının da cezalandırılmak istendiğinin göstergesidir.

Semra Kuytul Hocahanımın Bolu cezaevine yapmış olduğu uzun ve zahmetli yolculukların bir an önce son bulmasını Rabbimizden niyaz ediyor, haksız yere içerde tutulan tüm mahkumların tez zamanda özgürlüğe kavuşmalarını diliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here