Alparslan Kuytul Hocaefendi’den Adana Valiliğine Kınama!

0

Alparslan Kuytul Hocaefendi’den Kudüs Mitingini İptal Eden Adana Valiliğine Kınama!

SORU| Trump’ın sözde yüzyılın barış planı adı altında Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan etmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Trump kendisinden bekleneni yaptı; müslümalar kendilerinden bekleneni yapmıyorlar.Bu konuyla ilgili pazar günü saat 14.00 da bir miting yapacaktık. Adana valiliği hiç bir gerekçe olmadan müsaade etmedi. Bizim yaptığımız bunca programların hiç birisinde en ufak bir olay olmadı. Hiç bir gerekçe göstermeden Kudüs Mitingimizi iptal eden Adana Valiliğini de buradan kınıyorum.

Filistin meselesi için dahi müsaade etmeyeceksiniz neye müsaade edeceksiniz? Bu şehirler Filistin için bile miting yapacak bir güvenliğe sahip değilse, bu şehirlerin bu emniyetleri ne işe yarar o zaman?Emniyetin gücü yetmeyeceğinden mi,güvenliği sağlayamayacağından mı izin verilmiyor? Böyle bir şey söz konusu olmaz. Mesele bizim bu tür faaliyetler yapmamızı istemiyorlar. En fazla salonlarda olsunlar diyorlar. Salon sahiplerinin birçoğunu da tehdit ediyorlar. “Bunlara salonu vermeyin” diye tehdit ediyorlar. Açıktan meydanda böyle bir miting yapmamızı herkesin görmesini, duymasını istemiyorlar.

Biz onun yerine aynı saatte yine Atatürk Parkında istasyon meydanında mitinge izin vermedikleri için basın açıklaması yapacağız.

Pazar günü orada konuşacağımız için burada çok girmeme gerek yok sadece şunu söyleyeyim: “Bu plan aslında Filistin’i tamamen bitirme planı, yani gerçekte barış planı değil tamamen Filistin’i İsrail’e teslim etme planıdır. Dolayısıyla kabul edilmesi mümkün değildir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here