Alparslan Kuytul :Olması Gereken Bir Mitingdi!

0

Alparslan Kuytul Hocaefendi bu hafta cuma tefsir dersinden sonra gelen soruları cevapladı.”Saadet Partisi’nin İstanbul’da düzenlediği Kudüs mitingini nasıl değerlendiriyorsunuz? İslamcı bir parti olan AK partinin mitinge katılmamasını, CHP ve diğer bazı muhalif partilerin katılmasını nasıl değerlendirirsiniz?“sorusuna şu şekilde cevap verdi;

“Olması gereken bir mitingdi. Bizde bildiğiniz gibi miting için başvurmuştuk ama mitinge izin vermediler. Basın açıklaması yapın dediler. Basın açıklamasını binlerce insanla yarı miting şeklinde yaptık. Elbette ki Müslümanlar tüm dünyada, Trump’ın o saçma sapan projesine tepkisini göstermeliydi. Saadet partisi de yapması gerekeni yapmış ve sanıyorum bütün partileri davet etmiştir. AK partiyi de davet ettiğini bilmiyorum ama zannediyorum öyledir.

AK parti: ‘Biz sizden daha büyük bir partiyiz, biz size mi katılacağız? Bu bize yakışmaz’gibi düşündüyse o zaman kendileri yapsaydı ya da onlar da yapsaydı da görseydik. Tüm Türkiye’de seçim için, oy için mitingler yapıyorlar, ne var bir tane de İstanbul’da, o büyük meydanda Kudüs için miting yapsaydılar da Saadet partililer onlara katılsaydı. Göründüğü kadarıyla Amerika ve İsrail ile çok fazla karşı karşıya gelmek istemiyorlar.

Elbette ki AK Parti’nin de yöneticileri İsrail’i sevmezler, bundan benim bir şüphem yok ama tepki göstermek başka bir şey sevmemek başka… Sevmemek yetmez biraz da cesur olmakla alakalı, her sevmeyen tepki gösteremez, cesur olanlar tepki gösterir.

Türkiye ve AK parti hükümeti, dünyada yalnız kaldığı için şimdi böylesi konularla biraz daha yalnızlaşmak istemiyor. Bazı şeyleri görmezden gelmek istiyor.

CHP’nin katılmasına gelince; doğru olanı yapmışlar, yapmasaydılar yanlış olurdu. CHP biraz değişim gerçekleştirmek ister gibi görünüyor. Daha evvel tarihinde Kudüs mitingine katıldığı vaki midir? İncelemek lazım, elbette tepki gösterdikleri çok olmuştur. İsrail’in zulmüne herkes tepki gösteriyor. Miting yaptılar mı hatırlamıyorum… Ama en azından buna katılmış olmaları da güzel bir harekettir. Bu tavırlarını devam ettirmelerini ben temenni ediyorum. Müslüman halkımızın talepleri doğrultusunda davranmayı bütün partiler öğrenmelidirler.”

Dinlemek için tıklayınız;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here