Türkiye Doğu Türkistan Yapılmaya Çalışılıyor!

0

Alparslan Kuytul Hocaefendi, dün gece(19.05.2020) ‘Kadir gecesi özel’ E konferans gerçekleştirdi.

Konferansın sonunda takipçilerinden gelen soruları cevaplandırdı.
‘Virüs bahanesiyle camilerin kapatılması, teravih ve cuma namazının yasaklanması ve tedbir alınarak cuma namazı kılınsın dediğimiz için yaşadığımız tüm zulümler gösteriyor ki birileri Türkiye’yi de Doğu Türkistan’a çevirmeye çalışıyor. Şuan Türkiye’de camide Kuran okumak yasak hale geldi. Müslümanım diyen herkesin bu zulme sessiz kalmaması gerekir’ diyerek ülkenin gelmiş olduğu son noktayı özetledi.

İlgili bölümün tamamı;

Türkiye, Doğu Türkistan Yapılıyor!

Sadece öğrenci evlerinin mühürlenmesi değil, Kur’an okuyanlara baskı var. Camide Kur’an okuyanlara Osmaniye emniyeti ‘okuyamazsın’ diyor. Ondan sonra arkadaşta bunu anlatan bir video çekip internete koyuyor, birileri de bunu paylaşıyor. Ertesi gün Emniyet gelip onu evinden alıyor, sen neden böyle bir video çektin, internete koydun.

Senin yaptığını anlatmış yalan mı söylemiş, sen böyle yapmadın mı? Sosyal mesafe korunarak Kur’an okuyanlara 50-60 tane polisle sen baskın yapmadın mı? O arkadaş uyduruyor mu? Yalan mı söylüyor? Yalan da diyemiyor.

‘Senin yüzünden validen fırça yedik’ diyor. Yemeyeydin. Demek ki valinin haberi yok. Demek ki siz başka yerden talimat alıyorsunuz. Acaba nereden? Emniyete kim talimat verebilir? Normalde emniyet valiye bağlıdır, demek ki başka yerden talimat veriliyor. Camide Kur’an okuduğu için, gözlerini korkutmak amacıyla bir daha yaparsanız para cezası keseceğiz, diyorlar. Bu çok garip bir söz değil mi? Camide Kur’an okumak yasak! Bu nasıl bir şey? Anlayan bilen varsa söylesin.

Yeter artık! Susan Müslümanların zerre kadar imanları varsa, Allah’tan zerre kadar korkuyorlarsa, konuşsunlar.

Türkiye, ‘Camide Kur’an okumak yasak’ noktasına geldi.

Kendi evine ‘Hoşgeldin Ramazan’ ile ilgili yazı asabilirsin, bunda hiçbir yasak yok, benim adımı ister yazar ister yazmazsın. Ben cezaevinde iken ‘Alparslan Kuytul’a Özgürlük’ yazan atkılarla yürüyüş yapmadınız mı? Ben silahlı terör örgütünün başı mıyım? Benim adımda bir sorun yok. Bir teröristi övmüş olmuyorsun, diyorlar. Benim terörle alakamın olmadığına dair devletin raporları var. Yani kendi evine astığı 2 metrelik brandayı sökmek için itfaiyeyi çağırıyorlar. Birkaç yıl önce emniyet böyle değildi? Emniyet ne hale geldi? Emniyete kimler hâkim oldu? Hiç kimsenin, bir kişinin kendi evine astığı brandayı indirmeye yetkisi yoktur. Yaptıkları şey kanuna aykırıdır. Benim adımı bahane ediyor. Benim adım olmasa da yine bazıları baskı yapacaktır ama benim adım olsa ne olur ki, suç mu yani? Konu biraz genişledi çünkü birbirine bağlantılı. Konu sadece ev meselesi değil, camilerin kapalı olmasından, teravih kılınmamasından, Cuma kılınmamasına kadar hepsi birbiriyle bağlantılı konular. Bunlar aynı noktadan verilen talimatların parçalarıdır. Parçaları birleştirebilirsiniz.

Tamamını okumak için;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here