Yağmura Rağmen Binlerce Kişi Mimar Sinan’da!

0

Adana Mimar Sinan açık hava tiyatrosunda  “İslam’da İnsanın Değeri ve Mes’uliyetimiz” konulu konferansa Adana’dan ve Türkiye’nin birçok ilinden Yağmura Rağmen yoğun katılım vardı.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program şiir dinletisi ve sinevizyon gösterimiyle devam etti. Ardından beste ve yorumlarıyla gönüllerde taht kuran Grup Furkan sahne aldı. Halk Grup Furkan’ın ilahilerine tekbirlerle eşlik etti. Grup Furkan’ın ardından Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin konferans bölümü yer aldı.

Alparslan Kuytul Hocaefendi konferanslarını yaparken yaşanan bir olay herkesi duygulandırdı. Konferans esnasında yağmurun yağmaya başlamasıyla Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye şemsiye tutuldu. Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin  “Madem siz beni yağmurda dinliyorsunuz; o halde ben de şemsiye istemiyorum.”  diyerek ” Yağmura Rağmen ” konuşmaya devam etmesi halk tarafından büyük beğeni topladı.

Alparslan Kuytul Hocaefendi Yağmura Rağmen Gerçekleştirdiği Konferansında Şu Konulara Değindi:

* Müslüman olmak mes’uliyet gerektirir.Niçin yaratıldığını unutmamalı insan.

* İnsanın değerini koruyabilmesi ve özgür olması ancak Allah’a kul olmasıyla mümkündür. Allah’a ne kadar kul olursanız, o kadar özgür olursunuz.

* Irkçılık yapacak olursanız; insana değil ırkına değer vermiş olursunuz. İnsan değerini beş para edecek şeylerden uzak durmalı ve sadece Allah’ın kanunlarına göre yaşamalıdır.

* İnsan Allah’ın halifesi olduğu için, ilim sahibi olduğu için değerlidir.

* Her bir imtihan insanı yükseltmek ve iradesini güçlendirmek içindir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here