Alparslan Kuytul Hocaefendi’den Silahlanma Çağrısı Yapanlara İkaz! | Güncel-Yorum

0

Alparslan Kuytul Hocaefendi’den Silahlanma Çağrısı Yapanlara İkaz!

“Darbelere karşı vatandaşın meşru müdafaa hakkını savunması için ‘ruhsatlı silah alınmasının önünün açılması’ teklifini nasıl değerlendiriyorsunuz?”

Yeni bir darbe ihtimaline karşı silahlanma çağrısı yapanlara, gerekirse halk silahlanmalı diyenlere soruyorum, ülkede her gün darbe mi  oluyor? Bu nasıl bir çağrı, bu nasıl bir sorumsuzluk?  Şayet 15 Temmuz’da halkın elinde silah olsaydı, darbeci askerler çok daha fazla insan öldürürdü. Halk silahsız olunca, kendi insanına o kadar fazla kurşun sıkamadılar. Suriye’de halk Beşşar Esed zalimdir diyerek silahlanıp sokağa çıktı. Sonuç ne oldu? Yarım milyona yakın şehit, on milyon civarında başka devletlere gitmek zorunda kalan Suriye halkı, yerle bir olmuş ve parçalanmış bir Suriye…

Askerî darbelere karşı halk kendini korumak için silahlanmalı, darbecilere karşılık vermeliymiş! Rütbeli darbecilere halkın ulaşması mümkün olmadığına göre halk Mehmetçiği mi öldürecek? Bu görevi halka verirseniz insanlar her gördüğü askeri-polisi darbeci zannedip öldürmeye kalkarsa ne olacak? Devlet kendi görevini vatandaşa mı havale ediyor? Emniyeti sağlamak devletin görevi değil midir? Siz devlet olarak karşı koyamıyorsunuz da halk bir tabanca ile tanklara nasıl karşı koysun? Memleketin güvenliğini sağlamak devlete ait iken, devlet bu meseleyi halka havale edemez.

Cumhurbaşkanı’nın veya Başbakan’ın güvendiği üst düzey bir komutan hiç yok mudur? Böyle bir darbe girişimi olduğunda darbeci olmayan bir ordu komutanı veya kuvvet komutanı gerekeni yapacaktır.  Ordu ile darbecilerin üzerine yürüdüklerinde darbeciler ne yapabilirler? Güvenilen bir komutan mutlaka vardır. Hükümetin kendi polisine güveni yok mudur? Emniyet Hükümete bağlı değil midir? 3-5 bin darbeciyi etkisiz hale getiremeyecek mi koskoca emniyet!

Halkın silahlandırılmasını gündeme getirenler memlekette iç savaş mı çıkarmak istiyorlar? Herkesin eline silah vermenin manası nedir? En küçük bir olayda, bir trafik kazasında bile insanlar birbirlerini vuracaklardır. Darbecilerle savaşma halka bırakılacak olursa o zaman çok fazla zayiat olur.

Bence mesele kesinlikle darbeye karşı halkın silahlandırılması değil. Mesele, insanlar silahlandırılarak birçok faili meçhuller meydana getirilmek isteniyor. Listeler hazır. Karanlık güçler beğenmedikleri insanları vuracaklar ve halktan biri vurdu diyecekler. Asıl mesele sevmedikleri birçok insanın temizlenmesi. Bu karanlık güçlere sevmedikleri adamları görevden aldırmak yetmiyor. Rütbesini indirmek, hapse atmak yetmiyor. Öldürmek istiyorlar. Bunlar büyük bir temizlik yapmak istiyorlar. Suriye’ye bir çok samimi genç gönderildi, orada ölmeleri sağlandı, bu karanlık güçler böylece Türkiye’de temizlik yaptılar. Aynı olayı burada da gerçekleştirmek istiyorlar. Suriye’ye gönderemediklerini, orada temizleyemediklerini burada temizleyecekler. Bu silahlanma çağrısının perde arkasında bu var.

Bu teklifte bulunanların bir kısmı iyi niyetli ama sonunu düşünmeden konuşuyor. Bir kısmı da söylediğim ihanetin ve planın peşinde…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here