20 haftadır Her Pazar Basın Açıklaması

0

Furkan gönüllüleri Alparslan Kuytul Hocaefendinin 10 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleşecek olan mahkemesinden tahliye ile birlikte beraat kararının çıkması gerektiğini vurgulayan ve Hocaefendi’nin tahliye sonrası tekrar tutuklanmasına ve tutuklanmanın ardından yaşanılan haksızlıklara dikkat çeken içerikte bir basın açıklaması gerçekleştirdiler.


Bismillahirrahmanirrahim
Kıymetli kardeşlerim, siz değerli katılımcılar..
Her Pazar burada gerçekleştirdiğimiz basın açıklamalarının 20. haftasındayız.

Bizler Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin talebeleri ve sevenleri olarak tutukluluğunun 436. gününde ona yapılan bu zulme bir farkındalık oluşturmak ve içinde bulunduğumuz bu hukuksuzluğu kamuoyunun vicdanına sunmak için bir kez daha burada, Adana Atatürk Parkındayız.
15 aydır Türkiye’nin gözü önünde büyük bir hukuksuzluk yaşanıyor. Öyle ki hukukun siyasete teslim bayrağını çektiği günlere hep beraber şahit olduk.
Akıllara durgunluk veren bir iddianame ile Cezaevine tutuklu yargılanmak üzere gönderilen Alparslan kuytul Hocaefendi 15 aydır Bolu F Tipi Cezaevinde tutuluyor. Tutuklu yargılandığı her iki davadan da tahliye almasına rağmen siyaseten tutuklanmasına tüm Türkiye şahit oldu.
24 Ocak’ta tahliye edildiği ilk gün konuşmasının engellenmesi için siren seslerinin çalınması onu Cezaevine atanların maksadını açık etmiştir.

Alparslan Hocanın dosyası SUÇ DOSYASI DEĞİL, SUS DOSYASIDIR. BUNA TÜM DÜNYA ŞAHİTTİR.
AMA O, TÜM BU HUKUKSUZLUKLARA VE ZULÜMLERE RAĞMEN, CEZAEVİNDEN BİLE MEMLEKETİN SORUNLARINA DUYARSIZ KALMAMAKTA VE HAKKI CEZAEVİNDEN BİLE KONUŞMAYA DEVAM ETMEKTEDİR.
O ASLA ZULME VE ZALİMLERE SESSİZ KALMAMIŞTIR. ZATEN BU ZULME UĞRAMASININ ASIL SEBEBLERİNDEN BİRİ DE MAZLUMLARA SAHİP ÇIKMASIDIR.

Alparslan Hocanın 10 Mayısta gerçekleşecek olan mahkemesine bugün itibariyle 18 gün kalmıştır.
Suçsuz olduğu ispatlı olan Alparslan Hocanın bu mahkemede tahliyesini beklediğimizi ısrarla tekrarlıyoruz.

ALPARSLAN HOCA SERBEST KALMALI VE KAMU VİCDANI BİR AN EVVEL RAHATLATILMALIDIR
Bizde Furkan Gönüllüleri olarak ona ve tüm masumlara yapılan haksızlıklara tepki vermeye ve tıpkı Alparslan Hocamız gibi TEVHİD, ADALET, HÜRRİYET VE MEDENİYET demeye devam edeceğiz.
Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here