Zulme Karşı Etkinlikler Devam Ediyor

0

Tüm ömrünü mazlum ümmetin kurtuluşuna adayan Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi, 436 gündür haksız ve hukuksuz bir şekilde Bolu F Tipi Cezaevinde tutuklu yargılanmaya devam ediyor. Alparslan Kuytul Hocaefendinnin talebe ve sevenleri ise 10 Mayıs 4.Ağır ceza mahkemesi öncesi etkinlik ve faaliyetlerini arttırarak yapılan hukuksuzluklara seyirci kalmayacaklarını bir kez daha tüm dünyaya ilan ediyorlar…

436 gündür haksız bir şekilde tutuklu yargılanan Alparslan Kuytul Hocaefendinin talebe ve sevenleri, Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinde bir araya gelerek sabah namazını eda etti. Namazın akabinde ellerini semaya kaldıran talebeleri, tüm dünya mazlumları, Ümmet-i Muhammed için ve Alparslan Kuytul Hocaefendinin haksız tutukluluğunun sona ermesi için Rablerine niyazda bulundular. Camilerde bir araya gelen kalabalık gruplar, sabah namazı eda ettikten sonra halka çorba dağıttılar.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin talebe ve sevenlerinin zulme tepki göstermek adına düzenledikleri ‘Hocaefendi ile aynı saatte Furkan Nesli dergisi ve kitap okuma etkinliği’ bu hafta da Adana Atatürk parkında gerçekleşti. Atatürk Parkı başta olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde yüzlerce kişi, kitap okuma etkinliğine katıldı.

Furkan gönüllüleri,  etkinliğin ardından yüzlerce insanın bir araya geldiği ‘Hz. Peygamberin Mesajı’ konulu bir program gerçekleştirdiler. Program boyunca Hz peygamberin gerçek davası olan tevhid davasına vurgu yaparak sosyal medya üzerinden ÖnderimizSensin YaRasulAllah etiketini başlattılar.

Yoğun katılımın olduğu program esnasında Kuranı Kerim tilaveti, şiir dinletisi, sinevizyon gösterimi çeşitli etkinlikler, sloganlar ve tekbirler eşliğinde grup Furkan, ve son olarak konuyla ilgili konferans bölümü yer aldı.

Hz. Peygamberin Mesajı’ konulu konferanstan geriye kalanlar;

Programın ardından Alparslan Kuytul Hocaefendinin 10 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleşecek olan mahkemesinden tahliye ile birlikte beraat kararının çıkması gerektiğini vurgulayan ve Hocaefendi’nin tahliye sonrası tekrar tutuklanmasına ve tutuklanmanın ardından yaşanılan haksızlıklara dikkat çeken içerikte bir basın açıklaması gerçekleştirdiler.

Basın açıklamasının tamamı şu şekilde;

Bismillahirrahmanirrahim
Kıymetli kardeşlerim, siz değerli katılımcılar…
Her Pazar burada gerçekleştirdiğimiz basın açıklamalarının 20. haftasındayız.

Bizler Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin talebeleri ve sevenleri olarak tutukluluğunun 436. gününde ona yapılan bu zulme bir farkındalık oluşturmak ve içinde bulunduğumuz bu hukuksuzluğu kamuoyunun vicdanına sunmak için bir kez daha burada, Adana Atatürk Parkındayız.

15 aydır Türkiye’nin gözü önünde büyük bir hukuksuzluk yaşanıyor. Öyle ki hukukun siyasete teslim bayrağını çektiği günlere hep beraber şahit olduk.
Akıllara durgunluk veren bir iddianame ile Cezaevine tutuklu yargılanmak üzere gönderilen Alparslan kuytul Hocaefendi 15 aydır Bolu F Tipi Cezaevinde tutuluyor. Tutuklu yargılandığı her iki davadan da tahliye almasına rağmen siyaseten tutuklanmasına tüm Türkiye şahit oldu.

24 Ocak’ta tahliye edildiği ilk gün konuşmasının engellenmesi için siren seslerinin çalınması onu Cezaevine atanların maksadını açık etmiştir.
Alparslan Hocanın dosyası SUÇ DOSYASI DEĞİL, SUS DOSYASIDIR. BUNA TÜM DÜNYA ŞAHİTTİR.
AMA O, TÜM BU HUKUKSUZLUKLARA VE ZULÜMLERE RAĞMEN, CEZAEVİNDEN BİLE MEMLEKETİN SORUNLARINA DUYARSIZ KALMAMAKTA VE HAKKI CEZAEVİNDEN BİLE KONUŞMAYA DEVAM ETMEKTEDİR.
O ASLA ZULME VE ZALİMLERE SESSİZ KALMAMIŞTIR. ZATEN BU ZULME UĞRAMASININ ASIL SEBEBLERİNDEN BİRİ DE MAZLUMLARA SAHİP ÇIKMASIDIR.

Alparslan Hocanın 10 Mayısta gerçekleşecek olan mahkemesine bugün itibariyle 18 gün kalmıştır.
Suçsuz olduğu ispatlı olan Alparslan Hocanın bu mahkemede tahliyesini beklediğimizi ısrarla tekrarlıyoruz.

ALPARSLAN HOCA SERBEST KALMALI VE KAMU VİCDANI BİR AN EVVEL RAHATLATILMALIDIR!
Bizde Furkan Gönüllüleri olarak ona ve tüm masumlara yapılan haksızlıklara tepki vermeye ve tıpkı Alparslan Hocamız gibi TEVHİD, ADALET, HÜRRİYET VE MEDENİYET demeye devam edeceğiz.
Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here