Ankara’da Dağıtılan Şeriat Bildirisi Hakkında Açıklama!

0
Ankara'da Dağıtılan Şeriat Bildirisi Hakkında Açıklama!
Ankara'da Dağıtılan Şeriat Bildirisi Hakkında Açıklama!

Alparslan Kuytul Hocaefendi, geçen hafta Ankara’da dağıtılan şeriat bildirisi ve bu bildiriyi Furkan Vakfı’yla ilişkilendirerek haber yapan haber siteleriyle ilgili açıklama yaptı. Şeriat bildirisi adı altında dağıtılan şeriat çağrısı yapan bildirinin Furkan Vakfı ve gönüllüleriyle hiçbir alakası olmadığını ifade eden Alparslan Kuytul Hocaefendi bunun planlı bir kumpas olduğunu belirterek şunları söyledi;

Ben geçen haftaki “Gündeme İslami Bakış” programının hemen sonrasında bu şeriat çağrısı haberlerinin yapılmış olmasını çok anlamlı buldum. Adeta program bittikten sonra bunu yapmayı beklemişler. Tam programın bittiği saatte yayınlamışlar. Bu tesadüf değil. Program esnasında hemen cevap veririz diye, “En azından bir hafta sonra cevap vermiş olsun, bir haftaya kadar da olan olur” diye düşündüler herhâlde. Hâlbuki arkadaşlarımız, Allah razı olsun, hemen gereken cevabı da yazmışlar.

Ankara’da Dağıtılan Şeriat Bildirisi Bizimle Alakalı Değildir

Ankara'da kapılara 'şeriat' bildirisi dağıtıldı: Oy kullanmak kafirlik  ifadesi
Ankara’da Dağıtılan Şeriat Bildirisi Bizimle Alakalı Değildir

Sanıyorum aynı şeriat bildirisi 2012’de ve 2014’te de farklı farklı yerlerde dağıtılmış. Şimdi tekrar dağıtmışlar. Birkaç eve bırakıyorlar ve sanıyorum bunu alevi mahallesinde özellikle yapmışlar ki aleviler hemen telefona sarılsınlar, “İşte böyle böyle şeriat bildirisi var” desinler diye.

Ankara’da dağıtılan bu bildirinin kimler tarafından dağıtıldığı incelenmeden; bu bir kitaptan alıntı mıdır, nedir ne değildir araştırmadan haber ajansları nasıl böyle bir sorumsuzluk yaparlar da hemen “Furkan Vakfı’nın izleri bulundu” derler? Nereden gördün, o bildiride nasıl bir iz buldun acaba, parmak izi mi buldun ne buldun yalancı! Hangi izden bahsediyorsun sen? Yazı benim yazım değil, benim konuşmamdan da alınmış değil, bizden bir arkadaş da onu dağıtırken yakalanmış değil. Nasıl iz buldun acaba? Besbelli ki bu işi sizler yapmışsınız ve bunu da haberleştiriyorsunuz. Besbelli ki bu işin arkasında siyah gözlüklüler var. Bir iki tane; kendilerinin dediğini yapan, onların emrinde, bu haberi gönderdikleri anda hemen “Emredersiniz komutanım” deyip basacaklarını çok iyi bildikleri haber ajanslarına gönderiyorlar, onlar da hemen basıyor. Diğer küçük siteler de onlardan alıyor. Zaten birçok site bunlara otomatik olarak bağlı. Otomatik bağlı olduğu için, o sırada siteyi yöneten kişi evinde uyuyor olsa bile otomatik olarak o haberi haber kaynağından alıp kendi sitesinde yayınlıyor, otomatiğe bağlanmış zaten bu işler. O siteyi idare edenin kendisi görmüyor bile. Bu şekilde olacağını biliyorlar. Herhâlde bizim de hemen cevap vermeyeceğimizi düşündüler. Gecenin saat 01.00- 02.00’si gibi cevap verilince herhâlde mosmor oldular. “Çamur at izi kalsın” siyaseti izlediler.

Benim bu konuya yaklaşımım şudur: Gördüğüm kadarıyla bize yapılan bu zulüm süreci, özellikle şu son üç yıllık zulüm süreci esnasında maalesef İslamî camiadan da bir destek olmadı. İslamî camia muhafazakâr olduğu, zulme sessiz kalmaya çok fena alıştıkları, bu sessizliği artık ahlak haline getirdikleri için ve devletten ödleri koptuğu için desteklemediler, bir tweet atmaya bile korktular.

Kimler daha çok destekledi? Muhalefete alışmış olan sol kesimden, hepsi değil tabi, bazıları desteklediler. Bize yapılanın bir kumpas olduğunu anladılar ve desteklediler. Şimdi bu şeriat bildirisi haberini de kanaatimce o sol kesimin bize olan desteğini kesmek için yaptılar.

Solculara, Kemalistlere şu mesaj veriliyor: “Sizin desteklediğiniz bu insan işte böyle şeriat bildirisi dağıttırıyor.” Ama ben onların birçoğunun anladığının kanaatindeyim. Hatta onlardan bir gazeteci, Kemal Özkiraz bununla ilgili bir video çekip, bunun bir kumpas olduğunu ve solcuların beni desteklemesini engellemek için yapıldığını çok güzel anlatmış, kendisini tebrik ediyorum. Konuyu anlamış, maksadı anlamış o önemli. Hangi maksatla bu işin yapıldığını gayet güzel anlatmış.  Aslında onun gibi anlayanlar çoktur ama onlardan bir ses çıkmadı. Oysa onların da aynı şekilde açıklama yapması icap ederdi.

Benimle ilgili bir mahkeme daha açılmıştı, bu ona benziyor. Güya Atatürk ile ilgili bir konuşma yapmışım. Ben hapisteyken “Sen böyle bir konuşma yaptın mı?” diye savcılıktan böyle bir sayfalık bir kâğıt geldi. Benim bazı cümlelerimin olduğu iddiasıyla, “Bu cümleler sana mı ait?” diye soruyorlar. Ben hayatta böyle bir konuşma yapmadım, bunu yazdım. Dedim ki “Emniyetten bu konuşmanın videosunu isteyin, ben olmadığımı göreceksiniz.” Savcılık makamı, emniyetten bunun videosunu istiyor ve video geliyor, başkasının konuşması. Konuşan ben değilim, benden 23 yaş küçük birinin konuşması, saçı sakalı simsiyah bir gencin konuşması. Üç sene önceki bir konuşma. Üç sene evvel herhalde benim saçım sakalım simsiyah değildi. Yaşım belli, konuşmam farklı, onun konuşmasında şive var biraz, ses tonumuz farklı, simamız farklı, her şeyimiz farklı yani. Onun ben olmadığım meydanda. Buna rağmen savcı mahkemeyi başlattı. Hâkim beni tanıyor büyük ihtimalle, şu anda tanımayan kalmadı. Tanımıyorsa bile internetten açıp bakabilir değil mi? Yapmadı bunu.

Hukukta direkt beraat verme sistemi var, direkt beraat vermesi gerekir. Bu kişi o kişi değil açıkça belli. Benimle o konuşan kişiye şöyle bakınca, kuş kadar beyni olan o konuşanın ben olmadığımı anlar. Kuş kadar beyinleri yoksa onu bilmem. Bakınca hemen anlaşılır yani, bu kişi o kişi değil. Bunun için beni mahkemeye çağırıyorlar. İfade vermeye gittim. Dedim ki, “Şimdiye kadar bana şunu yaptılar; konuşmalarımı kırptılar, alçakça namertçe manayı bozdular. Benim düşmanlarım namert. Mert düşmanlara rastlamadık. Biz namertlere rastladık. Konuşmaların başından bir iki kelime kesiyor, sonundan bir şeyler kesiyor, ortasından bir şeyler kesiyor, manayı bozuyor. Bana hep bunu yapmışlardı. Şimdi yeni bir aşamaya geçtiler. Bu sefer benim olmayan konuşmayı bana mal etme aşamasına geçtiler. Dedim ki, bu üç yıllık süreçte beni destekleyen Atatürkçüler de vardı, solcular da vardı. Herhalde şimdi onların desteğini kırmak için bana bu alçaklığı yapıyorlar. “Sizin o desteklediğiniz Alparslan Kuytul’a bakın, Atatürk’e şöyle söylüyor. Onu desteklemeyin.” Bu mesajı vermek istiyorlar. O mahkeme de öyle.

Bu Bildiri 2012 yılında yine kullanılmış

Bu şimdiki yeni şeriat bildirisi de aynı maksada dönük. Ama onun da yalan olduğu ortaya çıktı. Bu bildirinin de yalan olduğu ortaya çıktı. 2012 yılında da aynı şeriat bildirisi kullanılmış. Bayat bildiri… Bayatlamış yani, başka bir şey bulamadınız da mı hep aynısını yapıyorsunuz? O bildiriyi ben okudum. Fotoğrafını çekmişlerdi oradan okudum. Bir kitaptan alınan bir bölüm. O cümleler bana ait değil, kitabın yazarı belli, kitap piyasada olan bir kitap vs. yani benimle hiçbir alakası yok. Şimdi nereden icap etti, Furkan Vakfı’nın izleri bulundu? Bir kere Furkan Vakfı’nın öyle görüşleri yok ki nereden iz buldunuz? Av köpekleri olur ya, kokuyu takip eder. Öyle bir koku mu vardı kâğıdın üzerinde acaba, onu mu kokladınız da buldunuz? O görüşler bize ait değil. Üzerinde Furkan Vakfı demiyor, Furkan gönüllüsü demiyor, benim fotoğrafım da yok, benimle ilgili bir şey de yok. Furkan Vakfı’nın izini nereden buldunuz? Maşallah siz bu kadar iz bulma uzmanıysanız, o zaman siz çok kolay bir şekilde bütün suçluları bulabilirsiniz.

Emniyete tavsiyem; bu ajanslara gitsinler, bütün suçları onların önüne koysunlar, bunlar beş dakikada hemen faillerini bulurlar. Bunlar bilirkişilik, dedektiflik yapsın. Bütün cinayetleri bunlara versinler, bunlar koklayarak beş dakikada bulurlar. Komedi gibi bir şey.

Bir ihtimal bu: solculardan, Atatürkçülerden sevenlerin ya da destekleyenlerin desteklemesini engellemek. O Atatürk’e hakaret davası da aynı maksatla, bu şeriat bildirisi de aynı maksatla: bir kesimi bize karşı nefret ettirmek.

Halk TV’de de herhalde bir gün sonra bu şeriat bildirisi konuşulmuş. Biz bununla ilgili açıklama yaptığımız halde, “Bizimle alakası yok” dediğimiz halde Halk TV’de; “Böyle açıklama yaptılar ama yine de incelenmeli” filan gibi… Tamam, inceleyin ondan sonra konuşun. Bizimle uğraşanların kimler olduğunu bilmiyor musunuz, neden onların ekmeğine yağ sürüyorsunuz? Hoşunuza mı gitti? Benim aleyhimde bir şey olunca hoşunuza mı gitti? Halk TV bundan dolayı özür borçludur. Bu şeriat bildirisi haberini incelemeden yayınlayanların hepsi özür borçludurlar. Bilir-bilmez bunu yayınların hepsine hakkım haram olsun. Eğer silmezlerse, özür yayınlamazlarsa hepsine hakkım haram olsun. İnsan bir arar sorar, inceler. Acelesi ne, hemen aynı saniyede yayınlıyorsunuz? Bir inceleyin bakalım. Siz bilmiyor musunuz benim düşmanlarım çok, bilmiyor musunuz siyah gözlüklüler bana bir sürü iftiralar attılar. Birçoğundan da berat ettim, siz bunu bilmiyor musunuz? Kimler benimle uğraşıyor bilmiyor musunuz? Bile bile bu tuzağa yardımcı oluyorsunuz.

Bu şeriat bildirisi haberiyle ya solcuların, Atatürkçülerin desteğini bitirmek, içinden sevenlerin sevgisini bitirmek istediler ya da yeni bir kumpas peşindeler, yeni bir operasyon peşindeler, malzeme olsun diye yaptılar. “Şöyle bir haber de çıkmıştı ajanslarda” falan diyecekler. Ajanslar sizin kulunuz köleniz zaten. Ajanslar sizin dediğinizi yapıyor zaten. Elbette bir gün bu devran biter, bunları yapanların hepsi ortaya çıkar. Mahkemelerde inşallah sürünürler. Yeni bir operasyon hazırlığı mıdır bilemiyorum ama sonuçta Allah var gam yok. Gerisi önemli değil.

Böyle yalan haber yaparak iftira atanlara hemen cevap verilmesi lazım. Tüm arkadaşlarımız gece saat iki de olsa üç olsa haberdar olduklarında bunları hemen cevaplandırmalılar. Gerekirse uykularından biraz fedakârlık edecekler. Bunlara cevaplar vermeliler. Ben konuşarak cevap vermeliyim, onlar da bu şekilde cevap vermeliler. Bu bir mücadeledir, ölene kadar bu mücadeleyi yapacağız. Bu da İslam’a hizmettir. Attıkları tweetler de İslam’a hizmettir, yaptıkları yayınlar da İslam’a hizmettir.  Çünkü bunun İslam düşmanlarının bir oyunu olduğu açıkça meydandadır. Öyle utanmazlar ki, bir şey söyleyemiyor bu sefer de “Biz Furkan Vakfı’nın izi var” dedik “İzine rastlanıldı, izi olduğu izlemini edindik” falan diyorlar. Yarın “Hani siz böyle demiştiniz” deriz diye, “Efendim bir şey demedik, biz sadece iz gördük” Nereden gördün o izi? Benim bir cümlem mi var içinde, fotoğrafım mı var, Furkan Vakfı mı diyor altında? Başka bir isim yazıyor altında, tanımadığım birinin ismini yazıyor. Bir kitaptan alıntıymış. Sen bu izi nasıl keşfettin? Senin niyetinin ne olduğu meydanda. Sen böyle bir şeyi kendin üç beş kapıya bırakıyorsun. Böyle bir şey biz yapacak olsak milyonlarca dağıtırız. Üç beş kapıya bırakıyorsun ondan sonra “İşte böyle böyle bir şey oldu” diyorsunuz, ondan sonra saldırmaya başlıyorsunuz. Vallahi bu alçakça bir yöntem, bu namertliktir. İstersem ben de bunun aynısını yaparım o zaman. Başka görüşlerle ilgili böyle bildirileri evlerin kapısına bırakırım, ondan sonra onlara veryansın ederim. Ama bu şerefsizliktir. Biz şerefliyiz, şerefsizlik yapmayız ama düşmanlarımız maalesef şerefsiz. Ben onları şerefe davet ediyorum, insan olmaya davet ediyorum. 

Şeriat bildirisi hakkında yapılan açıklamamanın videosunu izlemek için;

Gündeme İslami Bakış Programını İzlemek İçin Buraya Tıklayınız.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin güncel, siyasi, fıkhi, ilmi sorular hakkında vermiş olduğu cevaplara alparslankuytul.com resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here