Alparslan Kuytul’dan: “Haksızlık Karşısında Duranlar Değil Hakkın Karşısında Olanlar Korksun!”

0

Alparslan Kuytul Hocaefendinin 25 Ocakta serbest bırakılıp 24 saat geçmeden tekrar tutuklandığı davanın 4. duruşmasında (06.09.2019) mahkeme tutukluluğunun devamına karar verdi.

İki yıla yakın bir süredir cezaevinde bulunan Alparslan Kuytul Hocaefendi 6 Eylül mahkemesinden birkaç saat önce ailesiyle yapmış olduğu telefon görüşmesinde; “Haksızlık karşısında duranlar değil hakkın karşısında olanlar korksun” ifadelerini kullanarak “Adaleti gerçekleştirecekse Allah gerçekleştirecek insanlar değil.” dedi.

Telefon görüşmesinin ilgili kısmı şu şekilde;

Geçen dergide senin bir sözünü okudum onu söyleyeyim. Güzel hoşuma gitti. “Haksızlık karşısında duranlar değil hakkın karşısında olanlar korksun” Evet, çünkü haksızlık karşısında duranların yanında Allah var. Onları destekleyen Allah’tır ama hakkın karşısında duranlar hiçbir zaman kazanamazlar çünkü Allah’ın karşısında kazanmak mümkün değildir.

Adaleti gerçekleştirecekse Allah gerçekleştirecek insanlar değil. Allah onları ona mecbur edecek. Orhangazi diyor ki; “Adaletin en kötüsü geç tecelli edenidir.” Evet gerçekleşse bile Adalet yine de geç tecelli eden Adalet değildir.

Allah Azze ve Celle Maide suresinde; “Bu, doğrulara, doğru söylemelerinin yarar sağladığı gündür. Onlar için, içinde ebedi kalacakları, altından ırmaklar akan cennetler vardır. Allah onlardan razı oldu, onlar da O’ndan razı olmuşlardır. İşte büyük kurtuluş ve mutluluk budur.”

Evet mademki doğruları söylememizin faydasını kıyamet günü göreceğiz ve mademki cennete gireceğiz madem Allah bizden razı olacak ve bizi razı edecek o halde başımıza gelenlerin hiçbir önemi olamaz. Bir kişinin düşünmesini sağlamak için konuşan on kişinin saldırısına hazır olmalıdır. Biz de buna razı olduk hakikatleri söyledik madem ki doğruluğumuz bize fayda verecek o halde gerisinin önemi yok…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here