TÜM SUÇLAMALARDAN İLK DURUŞMADA TAHLİYE EDİLMESİNE RAĞMEN HAKSIZ TUTUKLULUĞU 1 YILDIR DEVAM ETTİRİLİYOR!

0

Muhterem Alparslan KUYTUL Hocaefendi’nin haksız tutukluğu bugün yani 30 Ocak 2019 itibari ile 1. yılına girmiştir. Alparslan Kuytul Hocaefendi tutuklu yargılandığı iki davadan da ilk duruşmada tahliye edilmesine rağmen serbest bırakıldıktan saatler sonra tekrar tutuklanması ile haksız tutukluluğu devam etmektedir. Ne hukukî ne vicdani hiçbir suçu olmadığı halde, Türkiye’nin onuru ve umudu bir İslam alimi 1 yıldır demir parmaklıklar arkasında tutulmaktadır.

Bu zulüm, yöneticiler açısından bir utanç vesikasıdır. Bu utanç onu zindana atanlarla birlikte, bu haksızlığa sessiz kalmayı sürdürenlerin yakasından düşmeyecek Türkiye’nin tarihinden de silinmeyecektir.

İslâm tarihine baktığımızda tüm Peygamberlere ve Peygamberimize de türlü iftiralar atılmış, karalama kampanyaları başlatılmıştır. Yine yakın tarihimizde; İslam’ın hakikatlerini hangi alim korkmadan anlatmış ve haksızlıklara, yanlışlara karşı çıkmışsa türlü sıkıntılara uğramıştır. Tarih boyunca alimlerimizden, salihlerden niceleri, doğruları anlattıkları için zulümlere maruz kalmadılar mı? Zulümler, iftiralar bu davanın erlerinin bitmeyen çilesi olmadı mı? Hatta İslam’ın hakikatleri uğrunda nice şehitler vermedik mi?

Dün Bediüzzamanlara, Atıf Hocalara yapılan haksızlık, bugün de Alparslan Hocamıza yapılmaktadır. Dün olduğu gibi bugün de Hakkın sesi kısılmak istenmektedir. Bunlar da gösteriyor ki hakikat yolunun yolcularının kaderinde iftiralara uğramak, zindanlara atılmak varmış. Herkesin susturulup korkutulduğu bir dönemde Muhterem Hocamız toplumumuzun menfaati için korkmadan hakkı konuşmanın, tevhidi ortaya koymanın ve yanlışlara yanlış demenin bedelini ödemektedir. Ve bugün yani 30 Ocak 2019 itibariyle ona yapılan zulüm 1. yılını tamamlamıştır.

Ona yapılan zulmün 1. yıldönümünde biz talebeleri ve sevenleri olarak; bu zulmü şiddetle kınıyor ve haksızlığı, hukuksuzluğu bir kez daha duyarlı halkımızın vicdanlarına havale ediyoruz.

Furkan Vakfı TERTEMİZDİR!

Alparslan Hoca TERTEMİZDİR!

Alparslan Hocamız ONURUMUZDUR!

10 ayı tecrit olmak üzere 1 yıldır kilometrelerce uzaklıktaki Bolu F Tipi cezaevinde tutuklu bulunan Alparslan Hocamız serbest bırakılmalıdır.

Zulüm devam ettiği müddetçe onun arkasında durmaya ve desteklemeye devam edeceğiz!

Bu zulüm devam ettiği müddetçe Alparslan Hocanın talebeleri ve Furkan Vakfı gönüllüleri olarak SUSMAYACAĞIZ ve DURMAYACAĞIZ!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here