Alparslan Kuytul Hocaefendi ve Furkan Vakfı Davasında Son Durum!

0

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin mahkeme durumu ve Furkan Vakfı davasında merak edilenler…

330 gündür haksız bir şekilde tutuklu bulunan Alparslan Kuytul Hocaefendi hakkında 8 Kasım’da terör propagandası suçlamasıyla görülen mahkemede tahliye kararı verildi. Ancak aynı gün bir başka dosyanın ara mahkemesinden tutuklu yargılanmasının devamına karar verilmesi sebebiyle serbest bırakılmadı. Tahliye edildiği terör mahkemesinin ikinci duruşması 10 Ocak 2019 tarihinde görülecek.

Hiçbir haklı gerekçe olmaksızın yaklaşık 11 aydır Bolu F Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan Alparslan Kuytul Hocaefendi, Furkan Vakfı Başkanı Ali Alagöz, Veysel Dörtgöz ve 40 kişinin tutuksuz yargılandığı Furkan Vakfı davasının mahkemesi ise 22-23-24 Ocak 2019 tarihleri arasında 3 ayrı günde görülecek.
Alparslan Kuytul Hocaefendi, Veysel Dörtgöz ve Ali Alagöz 22 Ocak’ta mahkemeye çıkacak.

Hocaefendi’nin 22 Ocak tarihine kadar tutuksuz yargılanması için avukatları tarafından 4. Ağır ceza mahkemesine verilen dilekçe bir üst mahkeme tarafından reddedildi.

12 Mart 2019’da ise, 30 Ocak 2018 operasyonu ile birlikte kayyum atanarak faaliyetlerden men edilen Furkan Vakfının kapatılma davası gerçekleşecek.

TEM, MİT, Emniyet, VGM ve Başbakanlık tarafından hazırlanan resmi belgelerce Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin ve Furkan Vakfının tertemiz olduğu ortaya çıkmıştı.

Hem yurtiçi hem yurtdışında bulunan yüzbinlerce seveni ise aylardır süregelen bu hukuksuzluğun sona ermesini ve Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin mahkemeden beraat etmesini istiyor. Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin haksız tutukluluğuna son verilmesi çağrısıyla Türkiye’nin dört bir tarafında hatta yurt dışında da yapılan özgürlük yürüyüşleri bugün 100. gününü geride bıraktı.

Hocaefendinin sevenleri bugün özgürlük yürüyüşlerinin 100. gününe özel olarak Adana’da 20 ayrı caddede eş zamanlı olarak yürüdü. Ardından Atatürk Parkında toplanan kalabalık “ÖZGÜRLÜK YÜRÜYÜŞLERİ 100. GÜNÜNDE” yazan büyük pankart açtı.

https://furkanvakfi.org/foto-galeri-ozgurluk-yuruyuslerii-100-gununde.html

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here