Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Suç Örgütü İddiasıyla Yargılandığı Dava 7. Kez Ertelendi!

0

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Yargılandığı Dava 7. Kez Ertelendi!

‘Suç Örgütü Kurmak ve Nitelikli Dolandırıcılık’ iddiasıyla yargılanan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin dosyasının 7. duruşması bugün Adana 4. ACM’de gerçekleşti. Mahkeme, bir sonraki duruşmayı 15 Aralık’a erteledi.

2018 yılının Ocak ayında Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin evine ve Furkan Vakfı binasına yapılan operasyonla başlatılan ‘Suç Örgütü Kurmak ve Nitelikli Dolandırıcılık’ davası iki yılı aşkın süredir devam ediyor.

Dosyadaki iddiaların asılsız olduğu TEM, MİT, KOM, VGM raporlarıyla ispatlandığı halde sürekli ertelenen mahkemeler sebebiyle dava bir türlü sonuçlandırılamıyor.

Alparslan Kuytul Hocaefendi söz konusu duruşmalarda yaptığı savunmada “Hakkımda açılan birçok davadan beraat etmiş bulunmaktayım, iddianamede küçük şeylerden büyük manalar çıkartılarak sanki büyük suçlar işlenmiş gibi iddialarda bulunulmuştur. Hakkımda yapılan operasyon ve bu dava tarafımı lekelemek ve itibarsızlaştırmak için olduğu açıktır.” ifadelerini kullanmıştı.

Alparslan Kuytul Hocaefendi hakkında açılan davasının gerçekleşen 6 duruşmasının özeti:

  • 1.Duruşma 22 Ocak 2019: Tutuklanmasından bir yıl sonra mahkemeye çıkartılan Alparslan Kuytul Hocaefendi üç gün boyunca devam eden ilk duruşmada tahliye aldı. Ancak savcının itirazı sonucu 24 saat geçmeden tekrar tutuklandı.
  • 2.Duruşma 10 Mayıs 2019: Ertelendi.
  • 3.Duruşma 22 Ağustos 2019: Nöbetçi mahkemede gerçekleşen duruşma atanan hâkimin dosyaya vakıf olmaması sebebiyle ertelendi.
  • 4.Duruşma 6 Eylül 2019: Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye savunma hakkı verilmeyen mahkeme ileri bir tarihe ertelendi.
  • 5.Duruşma 5 Aralık 2019: Alparslan Kuytul Hocaefendi tahliye edildi.
  • 6.Duruşma 17 Mart 2020: Korona sebebiyle mahkeme ileri bir tarihe ertelendi.
  • 7.Duruşma 25 Haziran 2020: Ertelendi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here